Posted on

EKKSL MV 2018 VÕRKPALLIS NEIDUDELE

Kaunil naistepäeval 8 märtsil toimus Pärnu Spordihallis neidude võrkpalli finaalturniir.

Kui Tartu Kutsehariduskeskus ja Pärnumaa Kutsehariduskeskus on tavapärased osalejad, siis Tallinna Ehituskooli osalemine oli tõeliselt meeldiv üllatus.

Mängude päev algas võõrustajate ja Tallinna Ehituskooli kohtumisega. Kohalikud külalistele väga palju võimalust ei andnud ning võitsid mängu 2:0 (25:7 ja 25:16). Päeva teises kohtumises olid vastakutti Tartu ja Tallinn. Ka siin olid asjad selged ja võidu võtsid Tartu neiud 2:0 (25:12 ja 25:7). Tallinna Ehituskooli neiud mängisid südilt ja kenasti, numbrid ei kajasta kogu mängu käiku, seega igaljuhul õige otsus mängima tulla ning autasuks turniiri III koht. Võistkonnas mängisid: Teele Raja, Kelli Avarmaa, Teele Reitav, Karina Veersalu, Tiina Põlma, Gerda Kangur, Dagne Erik ja Iiris Kristiin Piilbak, võistkonda juhendas Ferdinand-Aivar Tõnisson. Päeva kolmas mäng seega, suur finaal. Etteruttavalt tuleb rõõmuga tõdeda, et mäng oli finaali vääriline ning võrkpall on tõepoolest võrratu! Esimene geim kuulus Pärnakatele 27:25, kusjuures Tartlased juhtisid veel 24:20 geimi lõpus. Teine geim 26:24 Tartule. Kui kahes esimeses geimis võtsid oma nö tagant tulijad, siis kolmandas geimis läks nii, et kindlamad olid lõpus võõrustajad ja võitsid 16:14. Kogu mäng seega 2:1 Pärnumaa Kutsehariduskeskusele. Esikoha naiskonnas mängisid: Laura Orupõld, Camilla Ševtsova, Anna Maria Pajuste, Kendra Tomson, Tairi Tomson, Kairi Uibu, Andra Holland, Laura Usta ja Karolina Poželaite, võistkonda toetas Mihkel Lembit. Hõbemedalid sedapuhku Tartu Kutsehariduskeskuse neidudele: Triinu-Liis Seerma, Getter Silm, Margit Laars, Marta Mölder, Triin Mäe, Kristina Petrova, Grete-Liis Eksi, Jaanika Lang, Laura Turba, võistkonda juhendas Timo Teearu.  Oli emotsiooni, vaidlusi ja kõike mis selle mängu juurde kuulub. Seda et võistkonnad väärisid üksteist näitab ka asjaolu, et parima mängija selgitamisel oli turniiri peakohtunikul Mehis Merilainel ja tema kolleegil omajagu arutamist, kuna koosseisud olid sedavõrd võrdsed. Otsustavaks sai, see kes vähem eksis ja parimaks mängijaks valiti Kairi Uibu Pärnumaa Kutsehariduskeskusest.

Nüüd jääb üle treeneritel otsustada, keda kutsuda Baltimängude koonisesse 26-28 aprillini toimuvatel XXVI Kutsekoolide Baltimängudele.

Turniiritabel: tulemused_vorkpall_NF_08.03.18Pärnu