Postitatud

NEIDUDE VÕRKPALLIPÄEV TARTUS

Täna 14 märtsil 2019 toimus Tartus meie selle aasta meistrivõistluste neidude võrkpalliturniiri finaal.

Tartu Kutsehariduskeskuse spordisaali olid tulnud mõõtu võtma lisaks võõrustajatele Pärnumaa Kutsehariduskeskuse ja Tallinna Ehituskooli naiskonnad. Esimeses mängus kohtusid võõrustajad ja Pärnumaa noored. Tartu ei andnud kahes geimis Pärnu naiskonnale suurt sõnaõigust ja võitis mängu 2:0. Päeva teises mängus kohtusid Pärnumaa neiud ja Tallinna Ehituskooli neiud. Siin panid oma mänguoskused maksma Pärnumaa neiud ja 2:0 geimidega võit neile. Päeva viimases mängus võtsid võõrustajad oma Tallinna Ehituskooli vastu.

Võidukas meisternaiskonnas mängisid: Triin Ristisaar, Merilyn Kalmus, Mari-Liis Truija, Getter SIlm, Jarelin Mesler, Grete-Liis Eksi ja Jaanika Lang. Võistkonda juhendas Timo Teearu. Hõbemedalid sellel aastal Pärnumaa Kutsehariduskeskuse naiskonnale: Camilla Ševtsova, Gettlin Kell, Janeli Jepifanov, Kaisa Õunapuu, Annabel Atka, Laura Usta, Tairi Tomson, Marie-Elisabeth Pismenjuk, Pilleriin Jaanus ja Marta Eveliina Kettunen. Võistkonda juhendas Mihkel Lembit. Pronksised medalid kuulusid Tallinna Ehituskooli neidudele: Teele Raja, Kelli Avarmaa, Karina Veersalu, Gerda Kangur, Miia Narusk, Marliis Leo, Kadri-Ann Valge.

Turniiri parimaks mängijaks tunnistati  Grete – Liis Eksi, Tartu Kutsehariduskeskusest.

Tahan eriliselt tänada kõiki osalejaid ja juhendajaid. Samuti kohtunikke ja võõrustajaid. Võistlejaid autasustas võõrustava kooli direktor härra Tõnis Lukas.

Neidude järgmine suure etteaste on 9-11 mai Kaunases toimuv Balti matš.

Meistrivõistlused jätkuvad juba nädala pärast, kui 22 märtsil toimuvad meie sisekeregejõustikuvõistlused Tartu Ülikooli Spordihoones.

TULEMUSED

Postitatud

Sulgpall Tartus

26 veebruaril sai jätku meie meistrivõitluste kevadhooaeg. Ja seda sulgpalliturniiriga. Kui viimastel aastatel on sulgpalli mängitud Haapsalus, siis seekord oli võõrustajaks Tartu Kutsehariduskeskus. 

Oma võistejatega oli Tartusse tulnud Pärnumaa Kutsehariduskeskus, Tallinna Ehituskool, Rakvere Ametikool, Sisekaitseakadeemia Politsei- ja Piirivalvekolledz, Haapsalu Kutsehariduskeskus ja võõrustajad Tartu Kutsehariduskeskus. Mängudepäev algas 10:00 ja pikk päev jõudis lõpule kella 4-ks.

Täname kõiki osalejaid ja peakorraldajaid Meida Veskust ja Sirje Kikast koos abilistega Tartu Kutsehariduskeskusest.

TULEMUSED_sulgpall_MT_PM

TULEMUSED_sulgpall_MT_ÜM

TULEMUSED_sulgpall_N_ÜM

TULEMUSED_sulgpall_NM_ÜM

TULEMUSED_sulgpall_NT_

TULEMUSED_sulgpall_NT_PM

TULEMUSED_sulgpall_SPM

Postitatud

Meistrivõistlused 2019 saalihokis noormeestele

14 veebruaril sai alguse meie tänavuse hooaja salaimängude hooaeg. Tradistiooniliselt avab selle salaihoki turniir. Ja tradistiooniliselt “külmapealinnas” Jõgeval.

Turniirile oli ennast registreerinud 5 kooli meeskonnad: Tartu Kutsehariduskeskus, Viljandi Kutseõppekeskus, Haapsalu Kutsehariduskeskus, Tallinna Ehituskool ja Pärnumaa Kutsehariduskeskus.

Kogu turniir oli väga tasavägine ning põnev. Viienda kohaga pidid seekord leppima Haapsalu noored (Marten Suurküla, Joosep Palm, Marko Linnik, Mihkel Käär, Marko Nurk, Kuido Vainküla, Kevin Tiitsma, Reimo Mihkelson ja Marcos Eric Mikkonen. Juhendaja Mehis Ehanurm). Neljanada kohaga sõitsid koju tagasi Pärnumaa noormehed (Chris Kakovei, Marko Kaare, Tauno Kaare, Elmar Braks, Kevin Kester, Tanel Harjakas, Andreas Ild, Sander Stimmer, Karel Brayan Truu ja Allan Ševtsov, juhendaja Mihkel Lembit).

Pronks medalid kuulusid seekord Tallinna Ehituskooli meeskonnale ( Kevin Kuurits, Mauri Liivak, Sergei Martšenko, Kristian Simson, Sander SIlm, Hendry Uuemäe, Rainis Ristain ja Valter Unger, juhendaja Ferdinand-Aivar Tõnisson). Hõbedased medalid Viljandi Kutseõppekeskusele (Janar Järmut, Ken Järve, Rainer Rüütel, Markus Mälk, Henry Kõlu, Remi Joosep Jürgens ja Kristjan Lustus, juhendaja Marko Liiva).

Tänavused EKKSL meistrid saalihokis on seega Tartu Kutsehariduskeskuse noormehed ( Aleks Deinekin, Steven Vend, Karl Kalm, Keneth-Henar Klement, Sten-Martin Mägi, Sander Mägi, Margo-Kristo Rätto, Alo Tupits ja Tanel Tammik, juhendaja Vladimir Karev).

Turniiri marimaks mängijaks tunnistati Sander Mägi Tartu Kutsehaariduskeskuse meeskonnast.

Täname Jõgeva Spordikeskust, Spordiklubi Tähe kohtunike eest ja kõiki osalejaid ja juhendajaid!

Meie hooaeg jätkub juba 26 veebruaril, kui Tartu KHK võõrustab meie sulgpalliturniiri. 27 veebruaril võõrustab Viljandi KÕK Vana-Võidus võrkpalli alagruppi.

TULEMUSED

Postitatud

Eesti Kutsekoolispordi Liidu Aasta Sportlane 2018, ON MALDIS-SVENO LAUR Tartu Kutsehariduskeskusest

Sellel aastal alustame uue tradistiooniga – valime kutsekoolides õppivate noorte seast parima.  Igasugune valimine on subjektiivne ja ilu on vaataja silmades. Pole mingi saladus, et meie kutsekoolides õpib palju sportivaid noori, kes lisaks tõsisele sporditegemisele, on edukad ka õpingutes. Kindlasti on edukas õpingute ühitamine sportimisega väga oluline. Ilma kooli poolse toetuseta ja arusaamiseta poleks see kõik võimalik. Kutsekoolides on läbi aegade tunnustatud ja innustatud sportimist ja tervislikke eluviise. Sellised noored meie keskel on eeskujuks teistele. Andekad ja tegusad noored saavad alati hakkama, olgu see siis elus või hilisemalt tööl. Selliseid noori tuleb tunnustada ja esile tõsta, samuti nende juhendajaid, treenereid. Nii nagu ilma kooli poolse toeta poleks see võimalik, poleks selline elu võimalik ka ilma kodu toeta ja sõprade toetuseta. Parima sportlase valimine on taaskord üks võimalus tuua esime meie seas olevaid andekaid noori, sportlikke koole ja õpetajaid, kes märkavad ja tunnustavad. Seekord sai esitada nominente suhteliselt lühikese etteteatamisega, kuid kes seda soovisid teha seda ka tegid.

Tänan kõiki, kes esitasid oma õpilasi aasta sportlase nominendiks. Ühtekokku esitati nominendiks 9 noort ja tublit sportlast, erinevatel aladelt. Toome siinkohal ära kõik nominendid nii nagu nad meile saadeti. Algaval 2019 aastal kindlasti jätkame tradistiooni ja püüame teha nii, et esitamise vormistamine oleks ühtlasem ja ülevaatlikum, toome sisse ka laiapõhjalisema valimise protseduuri ja kehtestame valimise statuudi.

1_17.12.18_Mattias Säärits 2017 ja 2018 2_AnnaMariaPajuste_PärnumaaKHK 3_EdgarTsalpanov_PärnumaaKHK 4_KadriReinik_PärnumaaKHK 5_KaurÜlejõe_TallinnaTHK 6_Lily ja Leila Luik sportlaste lühiCV_TartuKunstikool 7_MaldisSvenoLaur_Tartu KHK 8_ReigoFrei_Tartu KHK

Aga nüüd päevakangelase juurde. Usun et kui lugeda Maldis-Sveno Lauri tegemisi ja tulemusi, siis on noormees igati seda väärt, et kanda Eesti Kutsekoolispordi Liidu esimest AASTA SPORTLASE tiitlit. Maldis ja tema treener Elar Kraav on head näited sellest, et õppiimise kõrvalt ja oma põhitöö kõrvalt treenerina töötav Elar Kraav, suudavad moodustada tandemi, mis viib kõrgete eesmärkide täitmiseni. Lisaks juhendab Elar ka teisi Tartu KHK jõusaalis treenivaid harrastajaid. Tartu Kutsehariduskeskuse näol on  tegemist kooliga, kes on suutnud läbi aegade investeerida ka spordibaasidesse, hoolimata, et riigi poolne poliitika sedalaadi tegevustele on pehmelt öeldes nõrk.

____________________________________________________________________________

Maldis-Sveno Laur, 18. aastane IT-süsteemide nooremspetsialisti eriala kolmanda kursuse õpilane, alustas jõutõstmisega tegelemist Tartu Kutsehariduskeskusesse õppima asudes. 2018. aastal võistles nii varustusega kui ka klassikalises jõutõstmises.

  1. aasta esimene võistlus oli EMV lamades surumises. Maldis sai kirja kõik kolm katset, milleks olid 125 kg, 130 kg ja 135 kg. Kaks viimast surumist olid Eesti noorte rekordid. Maldis tuli antud võistlusel Eesti meistriks kaaluklassis -66 kg ning pälvis noorte absoluutse Eesti meistritiitli mäekõrguse eduga teiste ees.

EMV klassikalises jõutõstmises purustas Maldis kõikide üksikalade ja kogusumma Eesti noorte rekordid. Lisaks püstitas kõigi aegade parima noorte klassi Wilksi punktide summa. Ta kükkis 163,5 kg, surus Eesti noorte rekordi kolmik- kui ka üksikalas kõikidel katsetel. Viimane katse oli lisaks Eesti juuniorite rekord (128 kg). Jõutõmbes püstitas ta Eesti rekordi tulemusega 200,5 kg.  Kogusummaks tegi see kokku 492 kg, mis tõi talle 396,13 Wilksi punkti ja mäekõrguse eduga noorte absoluute meistritiitli. Kokku tegi ta 13 Eesti noorte ja 1 juuniorite rekordi parandust. Avatud kategoorias -66 kg jäi ta teiseks.

EMV klassikalises lamades surumises püstitas ta uue noorte, juuniorite ning avatud klassi rekordi tulemusega 130 kg. Selle tulemusega tuli ta Eesti meistriks kategoorias -66 kg ning noorte absoluutarvestuses.

24.11 kuni 02.12 Kaunases toimunud Euroopa meistrivõistlustel klassikalises jõutõstmises pälvis ta hõbemedali lamades surumise tulemusega 130 kg. Kogusummas sai ta 6. koha.

Juhendaja: Elar Kraav

Klubi: Tartu Kutsehariduskeskus

Maldis-Sveno Lauri puhul on tegemist Eesti parima jõutõstjaga oma vanuseklassis, kelle tulemused räägivad enda eest (3x absoluutne Eesti noorte meister, ligi 20 Eesti rekordite parandust jne.).