Posted on

Saalijalka finaal Tartus (13.12.2022)

Meie sügishooaja viimase saalijalgpalli finaali võõrustajaks oli Tartu Rakenduslik Kolledž. Läbi alagruppide olid ennast finaali mänginud võõrustajad VOCO-st, Haapsalu Kutsehariduskeskus, Tallinna Ehituskool ja Tallinna Lasnamäe Mehaanikakool. Nendest Tallinna Ehituskoolil ja Lasnamäe meeskonnal oli finaali kaasa võtta ka omavaheline alagrupimängu tulemus (1:1). Päev näitas, et jalgpall on kirglik mäng selle paremas mõttes. Nentida tuli taaskord tõsiasja, et mäng käib lõpuvileni ka siis kui oled4 minutit enne lõppu 3 väravaga juhtimas. Saalijalgpallis toimub palju ja seda lühikese aja jooksul. Just nii juhtus Lasnamäe meeskonnaga, kelle võit Haapsalu üle tundus vaid vormistamise küsimusena. Haapsalu nii ei arvanud ja sõna otseses mõttes rebis Tallinna noortelt juba kindlana tundunud võidu. Lasnamäel oli vajakajäämisi siin ja seal ning seekord tuli leppida võistlusliku 4 kohaga. Turniir oli äärmiselt põnev kuni viimase mänguni, kus omad võimalused olid nii Tallinna Ehituskoolil, Haapsalul ja VOCO-l. Haapsalu võidu korral viimases mängus olek võitjakarikas rännanud just sinna. Tartu noortele piisanuks esikoha kindlustamiseks ka viigist. Lõpplahendus, kus Tartu pani oma paremuse maksma, sobis ka Tallinna Ehituskoolile, neile hõbemedalid. Turniiri parimaks mängijaks valiti VOCO-st Henry Tikk.

22_KV2022_TULEMUSED_SJP_FINAAL_

Suured tänud võõrustajatele, osalejatele, juhendajatele, kohtunikule. Meie sügishooaeg on sellega lõppenud. Aeg nautida jõuluaega!

  • Üsna pea paneme ülesse registreerumise kevadhooajale.
  • Hetkel kuni 19. detsembrini on käimas meie parimate ja aasta teo nominentide esitamine!
  • Kohtume juba üsna pea – 25. jaanuaril 2023 Tallinna Ehituskoolis kus tradistiooniliselt toimub meie lauatennise turniir.
  •  
Posted on

Karikavõistluste meeste volle finaalid Tartus (08.12.2022)

Meie sügishooaeg, kiire nagu ikka, hakkab lõpusirgele jõudma. Tartu Rakenduslikus Kolledžis (VOCO-s) toimusid meeste võrkpakkuturniiri finaalmängud. Rõõm on taas tõdeda, et noored Ukrainast on kenasti sulandunud ka meie liikumisharrastusse ja huvitegevustesse. Kindlasti aitab selline toetus ja kaasmaine ka neil raskeid aegu kodust eemal üle elada.

Alagruppides olid teistest veidi paremad ja finaali pääsesid:

Tallinna Ehtisukool (Martti Neidla, Hugo Kristjan Hansen, Henri Kerde, Steven Ruus, Jaan Erik Jundas, Timothy Pruual, Tristan Toomas Uba, Fred Orusalu, Daniel Kala. Juhendaja Ferdinand-Aivar Tõnisson).

Tallinna Lasnamäe Mehaanikakool ( Riko Ilumäe, Illia Kruchuk, Maksym Matviienko, Artjom Nefjodov, Evgeni Seledtsov, Richard Silm, Andrii Yanitskyi, Dmytro Zadorozhnyi, Aleksandr Martoštšenko. Juhendaja Karl Kera).

Võõrustajad Tartu Rakenduslik Kolledž ( Henrich Tuvik, Franco Taaber, Evgeni Novikov, Rasmus Novoseltsev, Raigo Raamat, Kristo Tarasov, Karl Kikas, Marten Uiboupin, Marken Tisler. Juhendaja Vidrik Joosu).

Pärnumaa Kutsehariduskeskus ( Darek Vahemets, Endnri Sutt, Marius Tornijainen, Markus Laarents, Kristjan Vesingi, Karl Tšekmarjov, Kaur Timusk, Kristo Rammulüüs, Märt Veelaid, Romek Grossman. Juhendaja Rein Semenov).

Viljandi Kutseõppekeskus ( Oskar Härmaste, Simon Teiss, Mairo Maalinn, Kevin Vahter, Kenny Vahter, Reimo Reiska, Jan Ragnar Rüütel, Christofer Ader, Jasper Tõnisson. Juhendajad Anneli Taresaar ja Marko Liiva.

Alagrupist tulid võiduga finaalturniirile Tallinna EK Lasnamäe üle (3:1) ja Viljandi Pärnumaa üle (3:2). Mängiti kahe miinuse süsteemis. Päeva esimeses mängus olid vastamisi Tartu ja Tallinna Ehtisukooli meeskonnad. Tartul oli kvaliteeti enam ja neile võit. Seejärel miinusringis kordus alagrupi vaatus. Tallinna Ehtistkool ja Lasnamäe. Seekord võttis Lasnamäe revanši. Tallinna Ehituskooli noortele seega 5. koht karikavõistlustel. Plussringi poolfinaalis kohtusid Viljandi ja Tartu. Hõredama koosseisuga Viljandi Tartule seekord vastu ei saanud ning Tartu edenes finaali, kus jäi ootama miinusringi võitjat. Miinusringis kohtusidki äsja Ehituskooli võitnud Lasnamäe ja Pärnumaa. Pärnu oli parem. Miinusringi parimale langeb reeglina ka suurem mängukoormus nii ka Pärnuga, kes teel finaali alistas veel Viljandi noored. Tallinna Lasnamäe Mehaanikakoolile 4. koht ja Viljandi Kutseõppekeskusele 3. koht. Suures finaalis seegas Tartu VOCO ja Pärnumaa Kutsehariduskeskus. Tõelise finaali meeleolu lõid saalis Tartu poolehoidjad. Pärnu noortel jaksu veel üheks suureks pingutuseks ei jätkunud ning peale südikat heitlust tuli Tartule alla vanduda. Seekord igipõliste rivaalide kohtumises võitjakarikas ja kuldmedalid Tartule ja väärikas 2. koht Pärnumaa Kutsehariduskeskusele.

Turniiri parimaks mängijaks valiti: Henrich Tuvik (VOCO)

08.12.22_TULEMUSED_VP_M_FINAAL_Tartus

Oli äraütlemata lahe võrkpallipäev lumises Tartus. Võrkpall ongi võrratu! Täname korraldajaid, kohtunikke, osalejaid ja juhendajaid ja koolijuhte, kes võimaldavad oma koolides tegeleda noortel sportimisega. Meie sügishooaeg saab oma lõpu 13. detsembril, kui Tartu võõrustab saalijalgpalli paremaid finaalturniiril. Seejärel verivorstid, hapukapsas ja kõik muud jutud! Ning üsna pea algab ka meistrivõistluste hooaeg.

Suured tänud ka toetajatele

Posted on

Karikavõistluste kossufinaal Pärnus (29.11.2022)

Meie sellesügise karikavõistluste finaalid on täies hoos. 29. novembril 2022, oli kodune Pärnu Pauluse spordihall taaskord võõrustamas meie kossu finaali.

Finaali olid ennast mänginud Pärnumaa Kutsehariduskeskus (Sten Markus Maripuu, Mario-Maxim Rand, Mihkel-Mattias Lõhmus, Viktor Vlassenko, Alex Vlassenko, Andero Polberg, Henri Pärn ja Karl Kivisto. Võistkonda juhendasid Reet Parind ja Reine Semenov), Tallinna Ehituskool ( Jaan J.V.Ausmees, Ats Sander Sosasepp, Robin Jaanits, Steven Ruus, Aron Kaljurand, Jan-Jasper Arumäe, Sten-Erik Pillart, Tristan Toomas Uba, Daniel Kala, Alan Sassi. Võistkonda juhendas Ferdinand-Aivar Tõnisson), Tartu Rakenduslik Kolledž VOCO ( Kevin Noortoots, Marten Savva, Marko Pokk, Jüri Ušakov, Karl Kristjan Kajak, Kevin Põder, David Vare, Martin Vislapuu, Andre Pärn, Rador Undrus, Denin-Tinito Tuvikene, Kaur Kõva. Võistkonda juhendas Roland Olesk) ja Rakvere Ametikool (Kevin Põldver, Tivo-Theven Allmäe, Georgi Švedov, Joel Reinol, Kristo Saage, Mykhailo Kucheriavyi, Nikita Avdusenko. Võistkond ajuhendas Vello Akel).

Esimeses poolfinaalis kohtusid Tartlased ja Pärnumaa noored. Pärnu osutas südikat vastupanu, kuid Tartlaste ühtlasem pink ja kvaliteetsen mänguoskus tõi lõpuks võidu 46:265 ja finaali koha.

KP_protokoll_VOCO-PKHK_29.11.22

Teises poolfinaalis kohtusid Tallinna Ehituskool ja Rakvere Ametikool. Rõõm on näha, et meie võistlustest saavad osa ja oma meelisharrastusega tegeleda, olude sunnil siin elavad Ukraina noored. Rakvere meeskonnas oli neid kaks Mykailo ja Nikita. Tuleb kohe öelda, et tegemist oli tõhusate mängumeestega. Lisaks oli rõõm näha platsil oma eeskujuga ja mänguga innustamas võib öelda et ikka legendi – Kristo Saaget. Selliste meeste kohalolek näitab et õpitakse igas vanuses ja ja et kutsekooli sport elab täiega. Aga kui mängust rääkida, siis olid Ehituskoolil omad võimalused, kuid kogemus ja õigel hetkel õigete asjade tegemine tõi võidu Rakverele 79:65.

KP_protokoll_RAK-TEK_22.11.22

Pronksmedali mängus kordus juba alagrupis nähtu, ehk Pärnumaa KHK ja Tallinna EK vastasseis. Ja seekordki jäi peale, korvidevaeses mängus Tallinna Ehituskool ja tasuks kolmanda koha karikas ja pronksmedalid.

KP_protokoll_TEK-PKHK_22.11.22

Finaal taaskord igipõliste rivaalide Tartu ja Rakvere vahel. Seekord oli Rakverel, oskusi ja kvaliteeti rohkem ning selle aasta võidukarikas ja kuldmedalid Rakvere Ametikoolile.

KP_protokoll_RAK-VOCO_22.11.22

Turniiri parimaks mängijaks valiti Rakvere Ametikooli mängumees Mykhailo Kucheriavyi. Esmakordselt läheb see tiitel ja ka medal Eestist väljapoole. Kahju vaid, et selle põhjus on niivõrd kurb ja ebaõiglane.

29.11.22_KV2022_TULEMUSED_KP_FINAAL_Pärnu

Suured tänud alati lahkele Pärnu Pauluse spordihalli perele. Reet Parindile korraldamise eest, kõikidele võistkondadele ja juhendajatele ning kohtunikele. Kohtumiseni kevadel meistrivõistlustel!

Tänud ka meie heale toetajale:

Posted on

Karikavõistluste segavolle finaal Tartus (23.11.2022)

Täna toimus meie sügishooaja esimene finaalturniir. Segavõrkpalliturniiril oli aeg selgitada parimad. Segavõrkpalliturniir annab võimaluse panna võistkond välja ka nendelk koolidel, kus napib terve võistkonna jaoks neidusid või ka noormehi.

Finaali olid Tartusse jõudnud Tallinna Ehituskool (Johanna-K.Hanson, Kamill Kruutmann, Kelly Kallas, Alisa Žibrova, Martti Neidla, Henri Kerde, Steven Ruus, Hugo Kristjan Hansen ja Tristan Toomas Uba. Võistkonda juhendas õpetaja Ferdinand-Aivar Tõnisson. Pärnumaa Kutsehariduskeskus ( Triinu Siniroht, Biret Põldaru, Birgit Põldaru, Mirtel Pedask, Darek Vahemets, Endri Sutt, Marius Tornijainen, Markus Laanet, Kristjan Vesingi ja Kristo Rammulüüs. Võistkonda juhendasid Rein Semenov ja Reet Parind. Ning võõrustajad Tartu Rakenduslikust Kolledžist (Henrich Tuvik, Franco Taaber, Evgeni Novikov, Rasmus Novoseltsev, Diana-Ly Erik, Eliise Saago, Eva-Liisa Harjo, Elery Kilter, Teivi Demant, Keili Jaasi. Võistkonda juhendas Vidrik Joosu).

Päeva esimeses mängus olid vastakuti VOCO noored ja Tallinna Ehituskooli võistkond. Tartu oli mänguks paremini valmis ja võttis võidu 3:0 geimidega. Seejärel tuli Ehituskooli võistkonnal mängida Pärnuga. Ehituskool ei andnud midagi kergelt, kuid Pärnu oli parem ja tasuks võit 3:0. Tallinna Ehituskoolile seega turniiri III koht. Turniiri viimases mängus selgitati karikavõitja. VOCO ja Pärnumaa Kutsehariduskeskuse noorte vahel. Pärnu sai alguses paremini minema ja võitis kaks esimest geimi. Kolmandas geimis sai Tartu paremini toimima oma kaitsemängu. Otsustavatel hetkedel toodi ülesse mitu head palli ja seeläbi tõusis ka enesekindlus. Kolmas geim Tartule. Neljandas geimis tundus, et Tartu lähebki oma teed, kuid geimi lõpus leidis Pärnu korraks taas oma mängu. Aga Tartu edu oli siiski liiga suur ja Tartu võttis ka neljanda geimi 25: 21. Viiendas geimis oli Tartu kerges eduseisus algusest peale. Otsustav geim Tartule 15:10 ja võidukarikas jäi seekord koju. Pärnumaa Kutsehariduskeskusele seega igati väärt hõbemedalid. Tuleb ära märkida, et oma osa Tartu võidus oli kindlasti ka publikul, kes elas omadele häälekalt kaasa. Ja kui turniiri lõpus tuleb kooli direktor (Raini Jõks) aitäh ilusa turniiri eest ütlema, siis ongi päev korda läinud.

Tänud osalejatele, juhendajatele, kohtunikele ja korraldajale. Meie järgmine finaal on juba 29. novembril kui Pärnu Pauluse Spordihallis selgitatakse meeste korvpalli osavamad võistkonnad ja karikavõitja.

23.11.22_TULEMUSED_SVP_FINAAL_Tartu

 

Posted on

Sügishooaeg algas traditsioonilise murdmaajooksuga (05.09.2022)

Ja traditsiooniliselt, nii võib vist öelda küll – toimus meie murdmaajooks Tallinnas Järve metsas. Jooksupäeva peakorraldaja ikka väsimatu Ferdinand-Aivar Tõnisson Tallinna Ehituskoolist. Suured tänud talle.

Suhteliselt mõnusal sügisesel õpetajate päeval oli jooksma tulnud 60 jooksuhuvilits noort ja üks õpetaja. On olnud läbi aegade ka paremaid päevi, aga kui arvestada viimase paari aasta olusid, siis hakkab liikumisharrastuse ja spordi huvi tagasi tulema. Kõige enam oli jooksjaid noormeeste nooremas vanuseklassis, kokku 34 jooksjat. Jooksupäeva protokolliga saab tutvuda siin:

05.09.2022_TULEMUSED_murdmaajooks_TallinnEK

Täname kõiki jooksjaid, õpetajaid, kes neid ikka utsitavad ja

Tallinna Ehituskooli “tiimi” korraldamise eest!

Tuletan siinkohal meelde, et meie hooaeg jätkub üsna pea sisealadega ning registreerimine kestab kuni 8. oktoobrini 2022, meie siseveebis!