Posted on

Olustveres selgitati välja kutsekoolide tugevamad ja sitkemad!

11. aprillil võõrustas Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool kutsekate rammumehe ja naise võistlusel osalejaid. Peakorraldaja Andres Viksi koos oma abilistega olid kokku pannud laheda võistlusprogrammi, kus olid olulised nii füüsiline tugevus, kui ka sitkus ja vastupidavus. Aasta aastalt on võistlus muutunud aina populaarsemaks. Seekord oli Olustverre tulnud 10 õrnema soo esindajat, kergemas -90 kg noormeeste kehakaalus 8 ja raskemas 90+ kehakaalus 7 noormeest. Seekord töötajatele omaette võistlusklassi polnud, kuid huvi on ja järgmine aasta tuleb ka see võistlusklass. Kavas oli siis 5 ala: raskuste kandmine, mis toimus õues vana ja väärika Olustvere mõisa peahoone esisel platsil, sangpommi tõstmine, raskuste hoidmine, jõutõmme ja rippumine. Ka ilmataat oli seekord meie võistlejate suhtes lahke ja esimene ala toimus veidi karges kuid päikesepaistelises ilmas.

Tulemused tabelitena siin:

Suured tänud Andres Viksile koos abilistega, tänu kellele on ka võistlus läinud aasta aastalt populaarsemaks. Tänud ka

Suured tänud kõikidele osalejatele ja õpetajatele, ilma teieta poleks meil nii lahedat võistlust! Ootame järgmisel aastal veel rohkem osalejaid ja uusi koole liitumast!

Täname ka meie toetajaid:

Nüüd jääme ootama suure kevade saabumist, et siis jätkata õuealadega 🙂

Posted on

Volle 1. liiga finaalturniir Tartu VOCOs (03.04.24)

Kui nädal aega pidasime maha võrkpalli 2. liiga finaali, siis 3. aprillil pidasid kõrgemas liigas oma finaalturniiri 1. liiga meeskonnad. Alagruppidest olid finaali ennast mänginud

Võiduga oma alagrupist tulid finaali Tartu ja Pärnu. Esimest mängu võis pidada tinglikult esikoha mänguks Tartu ja Pärnu vahel. Tartu oli meeskonnana ühtsem ja pani oma paremuse maksma. Lasnamäe noormehed mängisid väga südikalt, kuid midagi jäi puudu ja neile esiliigas 4. koht lõppkokkuvõttes. Hõbeda ja pronksmedali saatuse otsustasid seega Pärnu ja Rakvere meeskonnad. Mängu oli ja tase oli hea. 3:2 pani oma paremuse maksma lõpuks Pärnu. Pärnule selle aasta hõbemedalid ja Rakvere noortele pronksmedalid. 

TULEMUSED

Täname kõiki osalejaid, õpetajaid juhendajaid, korraldajaid, kohtunikke ja meie toetajaid

Posted on

Võrkpall on võrratu, ehk noormeeste 2. liiga finaal Vana võidus (27.03.2024).

Oleme alati pakkunud võimalust omavahel mõõtu võtta väga erinevatasemega võistkondadele. Ja noortele meeldib omaealistega võistelda ja ennast võrrelda. 27. märtsil toimus meie meistrikate 2. liiga noormeeste võrkpalli finaalturniir, Viljandi Kutseõppekeskuses Vana-Võidus.

Esimeses mängus olid vastakutti võõrustajad (Simon Teiss, Indrek Martin Kuusik, Reimo Reiska, Oskar Härmaste, Renert Vidder, Mihkel Aas, Romek Sülla ja Henry Tikut. Juhendaja Anneli Taresaar) ja Olustvere Teenindus- ja maamajanduskool ( Andres Anijärv, Gerto Kass, Kenneth Lass, Kalvin German, Evald-Sander Abilon, Martin Murdla, Rikko Riiner, Ron-Andri Bachman ja Sten Mark. Võistkonda juhendas Tauno Lipp). Oli näha, et koduvõistkond on rohkem kokkumängu harjutanud ja võit geimidega 2:0.  Teine mäng toimus Eesti Merekooli (Heigo Tamberg, Skender Andresson, Jaroslav Khokhlov, Rem Samsonov, Simo Puusepp, Pärtel Rajasalu, Marten Eerik Saarna, Diego Sanchez Teder. Võistkonda juhendas Rein Tammik) ja Olustvere noorte vahel. Sedapuhku suutis oma paremuse maksma panna Olustvere meeskond 2:0. Päeva viimaseks mänguks polnud veel asjad kaugeltki mitte selged. Aga koduvõistkond oli ka Merekoolist kindlalt parem na Viljandi Kutseõppekeskuse meeskonnale 2. liigas kuldmedalid. Naabritele Olustvere noortele hõbemedalid ja Merekoolile pronksmedalid.

TULEMUSED

Turniiri parimaks mängijaks valiti Viljandi meeskonnast Mihkel Alas.

Meie saali pallimängu alade finaalid saavad oma suure finaali 1. liiga võrkpalli näol, kui 3. aprillil võõrustab seda turniiri Tartu VOCO. Ees on ootamas tugevamate selgitamine rammumehe ja naise turniiril 11. aprillil Olustveres. Ja sealt edasi juba õue alade juurde.

Täname Viljandi Kutseõppekeskust ja Marko Liivat oma kolleegidega turniiri korraldamast, kõiki osalejaid, õpetajaid ja kohtunikke.

Ja loomulikult meie toetajaid:

Posted on

Meistrikate 2. liiga kossu finaal Pärnus (26.03.2024)

Täna toimus meie selle aasta meistrivõistluste 2. liiga kossu finaal. Seda koduses Pärnu Pauluse spordihallis. Finaali olid ennast alagruppidest mänginud:

Tallinna Ehituskooli II meeskonnal (Adrian Ajo, Sten-Erich Kodu, Laur Liira, Sten-Eric Lõhmus, Kristofer Uustalu, Rander Aviste, Kaspar Tilk, Mairo Areng, Henri Aimre, Karl-Joosep Hallismaa, Sander Robin Lille. Juhendaja Ferdinand-Aivar Tõnisson) oli alagrupist kaasa võtta võit Eesti Merekooli üle (Simo Puusepp, Aleks Mändla, Sander Nerman, Jaroslav Khokhlov, Rem Samsonov, Jan Martin Miljand ja Diego Sanchez Teder. Võistkonda juhendas Rein Tammik). Teisest alagrupist tuli finaali võiduga Pärnumaa Kutsehariduskeskuse meeskonna üle (Janar Priivits, Sven Erik Maripuu, Mihkel Lõhmus, Karel Kuurmaa, Virgo Suun, Karl Erik Hallik, Aleks Vlassenko, Mario Rand, Karl Kivisto, Henry Pärn ja Asko Talinurm. Võistkonda juhendas Rein Semenov),  Haapsalu Kutsehariduskeskus (Karl Suur, Peedu Erik Pajo, Allan Silla, Evert Tetto, Rasmus Urra, Kaimar Pärnpuu, Henry Sirel. Võistkonda juhendas Mehis Ehanurm). Turniir kulges põnevas heitluses ja esikolmiku osas oli lahtisi osti küllaga. Haapsalu noortel oli palju sportlikku õnne juba alagrupis, kus saadi Pärnu üle 1 punktine võit, siis finaalturniiril suudeti ära hoida ka Ehituskooli rünnaku ja võeti samuti 1 punktine võit. Kindlasti oli lisaks õnnele ka oskusi rohkem. Ja teatavasti soosib õnn just tugevamaid. Haapsalu Kutsehariduskeskuse meeskonnale seega 2. liiga kuldmedalid. Teise ja kolmanda koha heitluses läks Pärnu meeskond algul suurema hooga minema, kuid ebastabiilne mäng ja ilmselt ka lühem pink Ehituskooli vastu paraku head resultaati ei toonud. Ehituskool oli viimasel veerandajal veidi kindlam ja neile ka hõbemedalid. Pärnumaa Kutsehariduskeskuse noortele pronksmedalid. Eesti Merekooli noortele finaalturniiril 4. koht.

26.03.2024_TULEMUSED_KP2liiga_FINAAL_Pärnu

Protokollid

Turniiri parimas mängijaks valiti Evert Tetto Haapsalu Kutsehariduskeskusest.

Täname kõiki osalejaid noori, nende juhendajaid õpetajaid, Reet Parindit turniiri korraldamast koos oma kolleegidega, kohtunikke ja meie toetajaid.

Meie järgmine turniir juba homme 27. märtsil Vana-Võidus, kui Viljandi Kutseõppekeskus võõrustab 2 liiga noormeeste võrkpallifinaalturniiri. Ja saali pallimängude hooaeg lõpeb suure noormeeste 1 liiga võrkpallifinaaliga Tartus 3. märtsil.

Sport ja liikumine on lahedad!

Posted on

Eesti Kutsekoolispordi Liidu logo ja tunnuslause konkurss!!!

Eesti Kutsekoolispordi Liit on soliidne ja väärikas organisatsioon, mis on loodud 1990 aastal. Nii nagu iga tõsiselt võetav organisatsioon oleme ka meie pidevas arengus. Ühe organisatsiooni lahutamatuks osaks on väline identiteet lisaks põhimõtetele ja väärtustele mida me kaasas kanname. Ja nagu elu on näidanud, et koos mõeldud ja tehtust sünnib alati miskit head, siis kutsume sind või sind koos sõpradega konkursile, mille eesmärgiks on luua meie lahedale ja nooruslikul organisatsioonile uus logo ja ka tunnuslause (slogan). Parimaid peame ka igati soliidselt meeles ja võitjat seda enam! Võib ka nii juhtuda, et esitatud töödest meile paraku ükski ei sobi – kuid see tõenäosus on kaduvväike, sest meie noored ja ka vanemad on nii andekad ja lahedate mõtete ja ideedega. Konkursikomisjon vaatleb logosid ja kujundusi ning tunnuslauseid eraldi – nii võib juhtuda, et meile meeldib jubedalt ühe autori logo ja teise autori tunnuslause. Kokkuvõtlikult – ootame lahedat, noorusulikku lahendust, mis oleks samas soliidne ja väärikas.

I. Järgnevalt olulised pidepunktid, mis aitavad sul oma ideed ja loomingulisuse särama panna.

 1. Tööde esitamise tähtaeg on: 06 mai 2024.a.
 2. Tööd tuleb saata meilile: tiit@ekksl.ee. Teemareale meilis: “Logo konkurss + autori nimi” Samalt meililt saab ka lahkesti täiendavat informatsiooni küsida ja saab ammendavaid vastuseid. Lisaks kaasa pandud töödele palume kirjutada ka kes on töö autor(id), kontaktandmed ja lühidalt töö sünniloost ja miks just selline töö.
 3. Tööde esitamisega kinnitab töö autor või autorid, et tegemist on originaalloominguga.
 4. Konkursi komisjoni poolt välja valitud võidutöö(d)e autoriõigused kuuluvad peale konkursikomisjoni otsuse kinnitamist Eesti Kutsekoolispordi Liidule.
 5. Konkursikomisjonil on õigus jätta peapreemia välja andmata. Konkursikomisjon võib määrata ergutuspreemiaid.
 6. Iga töö autor esitab nii logo, kui tunnuslause variandi.
 7. Konkursikomisjon vaatleb ja hindab logosid ning tunnuslauseid eraldi kategooriates.
 8. Üks autor(id) võib esitada mitu tööd – sellisel juhul tuleb need ka eraldi vormistada.

II. Logode tehniline vormistamine ja logo vastavus organisatsiooni tegevustele.

 1. Logo ja selle lisad peavad olema vormistatud Corelis (cdr) ning salvestatud ja saadetud PDF formaadis.
 2. Logo peab iseloomustama Eesti Kutsekoolispordi Liidu iseloomu kui kutsehariduse liikumis ja spordiharrastuse katusorganisatsioonina, aga ka kehalise kasvatuse eestseisjana. Logo võib (ei pea) sisaldada meie loomisaastat (anno 1990).
 3. Põhilogo peab sisaldama teksti Eesti keeles: Eesti Kutsekoolispordi Liit.
 4. Põhilogo peab sisaldama teksti: Estonian Vocational School Sport Federation.
 5. Lisaks Põhilogole tuleb esitada variant ainult Eesti keelse tekstina
 6. Eesti Kutsekoolispordi Liidu ametlik lühend on: EKKSL
 7. Põhilogo võib olla ühevärviline või kahe värviline, aga ka täisvärvis. Juhul kui logo on täisvärviline, siis esitab töö autor lisalogodena ka 1 värvilise ja 2 värvilise variandi logost.
 8. Töö autor esitab lisaks Põhilogole ja logo lisavariantidele kujunduse organisatsiooni diplomist/tänukirjast vms).
 9. Hindamisel tuleb kasuks kui töö autor(id) esitavad näiteks logost variandi mida kasutada trükistel, banneritel ja muudel suurematel vormidel, aga ka kompaktsema variandi mida kasutada väikevormidel (pastakad, kruusid jms).
 10. Esitada tuleb logo variant tunnuslausega ning ilma tunnuslauseta. Tunnuslauset peab saama kasutada ka logost eraldiseisvana, mis tähendab, et ka tunnuslause tuleks kujundada ja esitada logo täiendava variandina.
 11. Töö autor(id) võivad lisada saadetavale tööde mapile, lisaks omapoolseid kommentaare, kirjeldusi jne mida vajalikuks peetakse.

III. Tunnuslause (slogan)

 1. Töö autor esitab lühikese, lööva ja meie organisatsiooni ja valdkonda iseloomustava tunnuslause nii Eesti kui ingliskeelsena.

Laske oma ideedel särada ja ärge hoidke ennast tagasi!