Postitatud

Meistrivõistlused 2021 suusatamises

Kenal päikesepaistelisel 26 veebruaril 2021 toimusid Lähte suusaradadel Eesti Akadeemilise Spordiliidu läbiviidud meistrivõistlused murdmaasuusatamises. Mille raames selgitasime esmakordselt välja ka kutsekoolide meistrid. Naised sõitsid 5 kilomeetrit vabatehnikas, mehed 10 eraldistardist. Lisaks toimus põnev ja huvitavas formaadis teatesõit 3×2 km x1 km, kus võistkonnas oli üks naine ja kaks meest.

Eelregistreerimise põhjal oli ülesse antud kolm meie suusatajat, meeste 10 kilomeetri vabatehnikas distantsile. Starti jõudis nendest kaks noormeest, kes ka 10 kilomeetrit mitte kõige kergemal rajal ka lõpetasid. Kutsekoolide meistriks krooniti Karl Erik Saareots Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolist. Teisele kohale platseerus Rasmus Jõesaar Pärnumaa Kutsehariduskeskusest.

Tänud noormeestele ja kehalise kasvatuse õpetajatele, et hoolimata keerulistest aegadest osa võtsite ja uue võistlusala meie meistrikate kaardile tõite.

Koos EASLiga planeeritud sisekeregejõustik on edasi lükatud, või õigemini asendatud mai kuus toimuva välikergejõustikuga. Loodetavasti lubavad olud, siis juba kõikidel soovijatel osaleda. Sellel võistlusel on võimalus täita ka Universiaadi normatiive.

Postitatud

Koolispordifoorum 2021

“Koroona aastast 2020” on sujuvalt saamas “Koroona-aasta 2021”. Kas see on uus normaalsus? Loodetavasti siiski mitte. Tänane reaalsus igal juhul – paraku. Kas maailm on muutunud jäädavalt – mingis mõttes kindlasti. Jällegi loodetavasti mitte halvemuse suunas. Pigem loodan, et oleme kriisist õppinud ja leidnud endis ressursse ja andeid mida mis seniajani varjul olnud. Loodetavasti pole hetkel veel jätkuv kriis raisku läinud! Üks on küll kindel, et vahetut kontakti teise inimesega, mõõduvõtmist eakaaslastega, ei asenda ükski virtuaalne lahendus!

19 veebruaril toimus traditsiooniline Eesti Koolispordi Liidu poolt korraldatav “Koolispordifoorum” – seekord erilisel moel nagu paljud tegevused viimase varsti juba aasta jooksul, virtuaalselt. Esinejaid oli mitmeid ja kõik olid väga huvitavad. Esmakordselt said ühiselt kokku ka head kolleegid meie kolmest koolispordi katusorganisatsioonist, et koos teiste heade kolleegidega, paneeldiskussioonil arutleda koolispordi ja kehalise kasvatuse teemadel. Tund aega on ilmselgelt vähe, aga kindlasti ei jää see ju viimaseks korraks!

Leiad siit väikse kirjatüki lõpust meeleolukaid pilte stuudiost ja järel vaatamiseks ja terve päeva video koos eelpoolmainitud paneeldiskussiooniga.

Suured tänud headele kolleegidele Eesti Koolispordi Liidust üritust korraldamast!

Postitatud

Karikavõistluste 2020 finaal korvpallis (11.11.20, Vinnis)

Hoolimata keerulistest aegadest terviserindel, pole noortel kadunud lust ja soov teiste omaealistega mõõtu võtta. Vinnis toimus meie selle aasta karikavõistluste finaal noormeeste korvpallis. Võõrustajaks Rakvere Ametikool ja kohaks kodune Vinni spordihall.

Kahest alagrupist oli endale finaali pääsu taganud Pärnumaa Kutsehariduskeskus, kes alagrupis võitis Tallinna Ehituskooli ja tuli finaalturniirile kaasa võetud võiduga. Teisest alagrupist edenes finaali sama valemi alusel Tartu Kutsehariduskeskus, kes alistas alagrupis Rakvere Ametikooli. Finaalturniirile ei saanud tulla kahjuks Tallinna Ehituskooli meeskond. Finaali esimeses kohtumises olid seega vastakutti Rakvere Ametikool ja Pärnumaa Kutsehariduskeskus. Esimese poolaja suutis Pärnu meeskond Rakvere noormeestega sammu pidada, kuid teisel poolajal sai määravaks Rakvere parem visketabavus. Oma tõsise panuse 22 punkti näol andis Rakvere poolt Kristjan Kroos. Enne päeva teist mängu oli küll õhus väike intriig, et Pärnu võidu korral Tartu üle võiks tekkida “surnud ring”, siis tegelikkuses sai määravaks Tartu meeskonna parem kvaliteet ja mänguoskused. Turniiri kokkuvõttes siis III koht Pärnumaa Kutsehariduskeskusele ( Janno Mürel, Andero Polberg, Ravo Puusepp, Rasmus Jõesaar, Raul Viira, Martin Jüri Soomets, Tom Kalde, Reimo Ruul, Rait Elfenbein ja Mario Maxim Rand. Võistkonda juhendas Reet Parind). II koht Rakvere Ametikoolile ( Kristjan Kroos, Nikita Komarov, Alex Aasumets, Heivo Parrol, Tivo Theven Allmäe, Markus Müür, Rico-Ruudi Veide, Risto Kevin Sprenk ja Rain Remmelgas. Võistkonda juhendas Vello Akel). Ning karikavõitjaks aastal 2020 tuli Tartu Kutsehariduskeskus ( Ken Urbanik, Raiko-Madis Kivistik, Jan Samuel Vogelainen, Carl Marcos Kangro, Martin Oja, Markus Roosaar, Rador Undrus, Ander Talu, Risto Nõmm, Ragnar Lehtsalu. Võistkonda juhendas Roland Olesk). Mängude protokollid on nähtavad ka meie veebis “ürituse”rubriigis konkreeste võistluse juures.

Suured tänud korraldajatele, kohtunikele, meeskondadele ja juhendajatele!

Püsige terved!

Postitatud

KORVPALLI I LIIGA FINAAL TARTUS (10.03.2020)

Täna 10 märtsil toimus Tartu Kutsehariduskeskuses noormeeste korvpalli 1 liiga finaalturniir.

Turniiril osales 4 võistkonda. Võõrustajad Tartu Kutsehariduskeskus(Ants Jõesaar, Ants Vaks, Albert Raudsepp, Raiko-Madis Kivistik, Risto Nõmm, Renalt Pallum, Martin Oja ja Raul Markus Kivisalu. Juhendaja Roland Olesk). Rakvere Ametikool (Magnar Martins, Ingmar Toomejõe, Janno Esto, Erik Vent, Kristjan Kroos, Nikita Komarov, Alex Aasumets ja Sven Reiu. Juhendaja Vello Akel). Tallinna Ehituskool (Agu Habakuk, David Mamporia, Sander Silm, Tanel Vilks, Markkus Sestverk, Kevin Aron Ilves, Rico Lehiste, Kauri Veskioja, Sten Strelkov. Juhendaja Ferdinad-Aivar Tõnisson). Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool (Kristjan Kert, Sven Soppe, Marcus Sähka, Janar Andrejanov, Kajar Unt, Marthin Vahtra, Ragnar Liivak, Magnus Runtal, Kris-Kevin Kerner, Rasmus Raidvere, Algys Tauts. Juhendaja Andres Viksi). Võõrustajad Tartu noormehed teistele suurt valikuvõimalusi seekord ei jätnud ning võistsid veenvalt kõiki vastaseid. Teisele kohale platseerus Rakvere Ametikooli võistkond, kes esikohta otsustavas mängus alustas mängu esimest poolt igati sisukalt ja püsis Tartu vastu “mängus”. teisel poolajal paraku Rakvere mäng lagunes ja lõppkokkuvõttes hõbemedalid. Tinglikus kolmanda koha mängus Oli Tallinna Ehituskool kogu aeg sammukese ees Olustverest, kes tegi väga sisuka turniiri ja oleks peaaegu sepistanud üllatuse mängus Rakvere vastu. Olustvere kes algselt oli registreeritud II liiga turniirile ostsustas mängida tugevamas seltkonnas ja loodetavasti ei kahetsenud, sest häbeneda polnud ju midagi ning kahe liiga kokkuvõttes igati väärikas 4 koht. Turniiri väärtuslikumaks mängijaks valiti RISTO NÕMM Tartu võistkonnast.

TULEMUSED

Täname Tartu Kutsehariduskeskust korraldamast ja kohtunikke. Ning loomulikult võistkondi ja juhendajaid.

Postitatud

Kergejõustik Tartus 06.03.2020

Nagu paaril viimasel aastal tavaks on saanud, kogunevad kergejõustikuhuvilised kevadisele sisekergejõustikule Tartusse. Nii ka sellel aastal. Esmakordselt osalesid ja selgitati välja parimad õppursportlased kutsekoolide arvestuses, kõrgkoolide arvestuses ja gümnaasiumite arvestuses. Igal alal sai ala üldvõitja medali ja ka tiitli “Parim õppursportlane”, lisaks oma õppeliigi auhinnale. Kindlasti tuleb võistlust pidada kordaläinuks, kui püstitatakse Eesti rahvusrekord. Sellega sai hakkama Erik Haamer teivashüppes, tulemusega 5.42. Tulemus mis on Eesti U20 vanuseklassi rekord ning Eesti kõigi aegade edetabelis paigutub see 3 kohale! Võistluse peakorraldaja oli Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi. Suured tänud peakohtunik Harri Lembergile ja loomulikult kõikidele särasilmsetele osalejatele meie koolidest.

TULEMUSED_KUTSEKOOLID