Postitatud

Jalgpalli II liiga finaal Suvepealinnas 2019

Täna 22 mail toimus meie kevadhooaja eelviimane finaal – ja seda jalgpalli II liigas. Suvepealinna Pärnumaa Niidupargi jalkaväljakule oli tellitud 25 soojakraadi ja suvepäike. Seda kõike nautima ja jalgpalli mängima olid tulnud Pärnumaa Kutsehariduskeskuse, Luua Metsanduskooli, Eesti Merekooli ja Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli noored. 

Esimeses mängus suutsid Olustvere noored kohe üllatada võõrustajaid ja võtsid võidu 2:1. Turniiri edenedes kujuneski välja kaks paari. Pärnu ja Merekool selgitasid omavahel pronksmedali saatuse ja Olustvere ja Luua kirkamad medalid. Pronksmedali kohtumises oli seis pingeline pea lõpuni, kui enne lõppu õnnestus Pärnul lüüja võiduvärav ja saavutada turniiril kolmas koht ( Nikita Matzko, Danil Rudoi, Edgar Tsalpanov, Kirill Dubrovski, Tauno Kaare, Marko Kaare, Rivo Kristal, Erik Prituljuk, Ivan Kurman, Valter Trei, Kevin Lehiste ja Morgan Remy Sqanto Leies, juhendaja Mihkel lembit). Igati südikas neljas koht seega Eesti Merekooli meeskonnale (Harri Toomla, Kevin Põlluvee, Sten Trevor Mikiver, Daniel Bittman, Oliver Toit, Miko Trahv, Richard-Tasuja Avald, Kirill Laine, Daniil Gordejev, Andre Kauk, Devid Gulnik, juhendaja Rein tammik). Esikoha kohtumises piisanuks Luua noortel ka viigist. Sinnapoole see mäng kippuski minema, väravateta viigi suunas. Pikk päev ja palav ilm olid teinud oma töö. Siiski õnnestus Luua noortel enne lõpuvilet realiseerida üks olukord väravaks ja võtta võit 1:0 ning lõpetada turniir täiseduga. Hõbemedalid seekord siis Olustvere noormeestele (Heigo Nuia, Raido Selge, Jaan-Raimo Ritson, Miko Mägisalu, Keido Õunapuu, Magnus Runtal, Mairo Ott, Ken-Christian Kõivastik, Marten Kravtšuk, Jaanus Voll, Timo-Lauri Ligi, Kermo Linde, juhendaja Andres Viksi). Kuldmedalid Luua Metsanduskooli meeskonnale (Auris Väli, Ott Heliste, Kevin Räis, Brait Pill, Silver Pärn, Aleksei Jegorov, Rasmus Kiipus, Mattias Säärits, Toomas Saage, Ralf Elfenbein, juhendaja Aldo Reisberg). Turniiri parimaks mängijaks tunnistati Toomas Saage Luua Metsanduskoolist.

Suured tänud Pärnumaa Kutsehariduskeskusele võõrustamast, Mihkel Lembitule väljaku ettevalmistamise eest, kohtunikele ning osalejatele ja õpetajatele.

Meie kevadhooaeg saab oma lõpu juba homme, kui jalgpalli I liiga finaal toimub Tartu Kutsehariduskeskuse Põllu tänava staadionil.

TULEMUSED

Postitatud

Korvpalliturniiri lõppvaatus (09.04 Vinni ja 11.04 Tartu)

Meie kevadhooaja nö saalialad said oma lõppvaatuse korvpalli I liiga finaaliga teisipäeval veidi talvisevõitu Vinni saalis ja neljapäeval 11 aprillil, Tartu Kutsehariduskeskuse saalis. registreerunud oli 4 võistkonda (Rakvere Ametikool, Viljandi Kutseõppekeskus, Tartu Kutsehariduskeskus ja Tallinna Ehituskool) ning selle teadmisega asusid võistkonnad teisipäeval ka Lääne-Virumaale Vinni poole ka teele. Paraku ei lähe asjad nii nagu peaks ja Vinni jõudsid Rakvere, Tallinna Ehituskool ja Tartu.

Esimesel finaali päeval toimus seega üks mäng Rakvere ja Tallinna Ehituskooli vahel. Kodusaalis olid Rakvere kossumehed ilmselgelt paremad ning võtsid võidu 110:48. Rakvere poolelt oli üle platsi mees Virmo Tammemägi 28 punktiga. Neljapäeval Tartus olid avamängus vastakutti potentsiaalses esikoha mängus Tartu ja Rakvere. teise veerandaja keskpaigaks oli Tartu mänginud sisse 20 punktise edumaa ja tundus et sellega on asjad tehtud. Nii arvasid ilmselt ka Taru noormehed ise. Eriarvamusel olid seevastu aga Rakvere Ametikooli mehed ning poolajaks oli Tartlaste edu vaid 5 punkti 45:40. Kolmandal veerandajal rakvere hoogf kasvas ja otsustavaks see saigi, Kolmanda veerandaja võitis Rakvere 22:10. Mängu lõpus oli Tartus veel võimalusi, aga Rakvere võttis ikkagi oma ja võitsis põneva mängu 77:71. Võitjate poolel oli üleplatsimees taas Virmo Tammemägi 29 punktiga, kusjuures nendest 7 tabavat kolmepunktiviset. Üldse viskas Rakvere mängust sisse 14 ! kolmepunktiviset Tartu 6 vastu. Tuleb tõdeda et korvpalli on korvi viskamise mäng. Rakvere poole pealt toetas 27 punktiga veel Magnar Martins, kes valiti turniiri lõpus ka MVPks. Tartu poole pealt olid resultatiivsemad Risto Nõmm 21 punktiga ja Tõnis Helm 14 punktiga.  Meistritiitli võitis seega Rakvere Ametikool ( Magnar Martins, Martti Pilli, Virmo tammemägi, Ingmar Toomejõe, Remi Ott, Janno Esto ja Gervin Põld. Juhendaja Vello Akel). Turniiri viimases mängus oli seega saadaval veel II ja III koht. Tallinna Ehituskool osutas südi vastupanu Tartule, kuid pikem pink ja kindlam tegutsemine tõi võidu ja hõbemedalid Tartlastele 71:48 lõppskooriga ( Kermo Pärn, Kaspar Lindmets, Ants Jõesaar, Marko Piiri, Raiko-Madis Kivistik, Risto Nõmm, Carl Marcos Kangro, Tõnis Helm, Tõeleid Liira ja Kevin Zirna. Juhendaja Roland Olesk). Igati teenitud pronksmedalid seega Tallinna Ehituskooli võistkonnale ( Georg Kuuspalu, Rico Lees, Agu Habakuk, Sander Silm, Tanel Vilks, Markkus Sestverk, Kevin Aron Ilves, Hendry Uuemäe, Tristen Laansalu ja Kauri Veskioja. Juhendaja Ferdinand-Aivar Tõnisson.) Veidi veel numbrimaagiat – Tallinna Ehituskool viskas mõlemas mängus 48 punkti, Tartu jällegi 71 punkti! Nüüd jääb Baltimängudele sõitva koondise treeneritel arutada keda mängima kutsuda, et teha korralik turniir Eesti eest Leedus Kaunases 9-11 mai Arvidas Sabonise korvpallikooli saalis.

Täname turniiri võõrustajaid ja kohtunikke!

TULEMUSED

Postitatud

SUUR VÕRKPALLILAHING TARTUS (04.04.19)

4 aprillil võõrustas Tartu Kutsehariduskeskus meie selleaastast noormeeste võrkpallifinaali. Läbi alagruppide olid finaali jõudnud ja ka kohale tulnud võõrustajad Tartu Kutsehariduskeskusest, Tallinna Polütehnikum, Pärnumaa Kutsehariduskeskus ja Sisekaitseakadeemia Politsei ja Piirivalvekolledz. Tallinna alagrupist sai edasi kaks paremat, kes võtsid finaali kaasa omavahelise mängu. Sisekaitseakadeemia noored võitsid alagrupis Tallinna Polütehnikumi, kes nö uue tuliana samuti finaaali sai.

Päeva alustasid võõrustajad ja Tallinna PT noored. Tallinna võistkond osutas südikat vastupanu, kuid Tartlaste võim käis seekord 3:0 geimivõitusega üle. Teine mäng tõotas tulla põnevam ja seda ka oli. Sisekaitseakadeemia noomehed vormistasid 3:0 võidu Pärnumaa KHK vastu. Päeva kolmandat nängu võis tinglikult pidada kõigi eelduste järgi esikoha mänguks, kus kohtusid Tartlased ja Sisekaitseakadeemia.  Mõnevõrra üllatuslikult ei leidnud Sisekaitseakadeemia noored, kuidagi väljakul ühist keelt ja vastu tuli võtta kui 3:0 kaotus. Tallinna Polütehnikum jäi alla ka Pärnule, kellelt õnnestus “röövida” üks geim. Lõppseisuks 3:1. Polütehnikumile seega igati auväärne 4 koht (Taago Terestal, Kert Sakkeus, Eduard Tõniste, Roman Bubnov, Ken Pruul, Mark Grigorjev, Jaan Erik Joosepson, Timo Pala. Võistkonda juhendas Kõue Heintalu ja abiks oli Kalle Rea).  Enne päeva viimast mängu oli õhus võimalus, et Pärnul Tartu vastu õnnestub kaarte segada ja tekitada “surnud ring”. Selleks pidi Pärnu võitma. Mida aga ei juhtunud ja Tartlased jätkasid kindlalt ning võitsid ka Pärnut 3:0.  Kolmas koht seega Pärnumaa Kutsehariduskeskusele (Venda Pilme, Kristo Sepp, Kevin Kester, Daniel Russ, Allan Taats, Kaider Aas, Raul Viira, Sander Paks ja Devon Lopp. Võistkonda aitas nõuga õpetaja MIhkel Lembit). Hõbemedalid seega Tallinna Sisekaitseakadeemia Politsei ja Piirivalvekolledzi noormeestele (Karl Liiva, Kalr Lumi, Mark Pilin, Martin Männik, Andreas Põldaru, Kristajn Pille, Stanislav Gruzdev, Kardo Liitmäe, Erik Kortšinski, Hebdrik Ebber. Juhendaja Rein Mõnnakmäe). Eesti Kutsekoolispordi Liidu 2019 aasta meistrid seega Tartu Kutsehariduskeskus ( Vidrik Joosu, Andre Arak, Andreas Junkin, Toomas Adli, Jaanis Soomer, Jakko Isup, Mikk Kesküla, Timo Siim. Juhendaja Timo Teearu). Turniiri parimaks mängijaks valiti Mik Kesküla Tartu KHKst.

Nüüd jääb Baltimängudedele sõitva koondise peatreeneril Timo Teearul, üle kokku panna koondis. Täname kohtunikke ja Tartust võõrustamise eest.  Meie saalihooaeg saab oma lõpu järgmisel nädalal, kui 09 aprillil on korvpalli I liiga turniiri esimene päev ja seejärel 11 aprillil finaalpäev Tartus.

TULEMUSED