Posted on

Segavõrkpalli finaalturniir Tartus (22.11.2023)

Meie sügishooaeg jätkus segavõrkpalliduellidega Tartu Rakenduslikus Kolledžis. See on mänguformaat kus korraga on platsil 3 neidu ja 3 noormeest. Et mäng oleks nutikam ja eri läheks väga mehiseks, siis mängitakse meeste võrguga, noormehed ei tohi blokeerida neidude lööke ega hüppelt servida.

Finaalturniiri osalejad olid jagatud kahte poolfinaalpaari. Neist esimeses Tartu Rakenduslik Kolledž (Vidrik Joosu, kes on ka võistkonna juhendaja, Rasmus Novoseltsev, Franco Taaber, Diana-Ly Erik, Viktoria Fast, Sofia Semenova ja Triine Uibokand) ja Järvamaa Kutsehariduskeskus (Kristina Lagrekül, Karmen Kender, Annabell Vaiknurme, Ingermai Rohtsalu, Klarissa Linnam, Keito Lepiste, Kennert Vellemäe, Kernet Sep, Rasmus Aassalu, Kristjan-Jaak Sild, juhendaja Ell Rahnik). Teises poolfinaalis mängisid Tallinna Ehituskool (Kelly Kallas, Alisa Žibrova, Martti Neidla, Henri Kerde, Steven Ruus, Birgit Vellepere, Tristan Toomas Uba, Ats Sander Soasepp, Ksenja Sujarko, Irene Saar, võistkonda juhendas Ferdinand-Aivar Tõnisson) ja Pärnumaa Kutsehariduskeskus (Darek Vahemets, Endri Sutt, Kristo Rammulüüs, Rayan Härma, Mirterl Pedask, Triinu Siniroht, Heleliis Loops, Karoliina Usta, Jens Siig, Kristjan Vesingi, võistkonda juhendas Reet Parind). Poolfinaalidest edenesid finaali Tartu VOCO ja Pärnumaa KHK. Päeva eelviimases mängus selgitati seega pronksmedalite omanikud. Tallinna Ehituskool oli seekord parem ning neile tasuks kolmanda koha karikas ning Järvamaa Kutsehariduskeskusele väärikas neljas koht. Finaalis jätkus põnevust alguses kuni viienda geimi lõpuni. Finaaliväärilise mängu kallutas lõpuks enda kasuks Tartu Rakendusliku Kolledži segavõistkond.

22.11.23_TULEMUSED_SVP_FINAAL_Tartu

Täname kõiki osalejaid, juhendajaid, Tartu VOCO-t korraldamast ja kohtunikke.

Meie sügishooaeg jätkub juba 23. novembril Vinnis kui selgitatakse välja saalijalgpalli paremad, seejärel 30. novembril võõrustab Pärnu noormeeste võrkpallifinaali. Vahepeal 29. november toimub pärnus Liikumisaasta lahe lõpuüritus “Liikumisrõõm” ning jõulukuu 12 -ndal kuupäeval tõmbame sügishooaja otsad kokku Luua Metsanduskoolis, kus toimuvad klassikalise jõutõstmise võistlused.

Posted on

Kossufinaalid Vinnis (15.11.2023)

Meie sügishooaja esimene finaalturniir peeti Vinni spordihoones ja alaks korvpall. Läbi alagruppide olid finaalturniirile pääsenud Tartu Rakenduslik Kolledž (Joonas Puur, Henry Tikk, Kevin Noortoots, Helio Valgur, Marko Pokk, Devin-Tinito Tuvikene, Markus Roosaar, Martin Vislapuu, Kaspar Koorits, Markus Mölder. Võistkonda juhendas Roland Olesk); Tallinna Ehituskool (Jaan J. V. Ausmees, Robin Jaanits, Steven Ruus, Sten-Erik Pillart, Tristan Toomas Uba, Ats Sander Soasepp, Marko Bork, Henri Aimre, Aron Kaljurand, Toomas Koll, Jordan Puur. Võistkonda juhendas Ferdinand-Aivar Tõnisson); Rakvere Ametikool (Kevin Põldver, Georgi Švedov, Joel Reinol, Nikita Avdusenko, Kristjan Sula, Marjus Harend, Danila Komarov. Võistkonda juhendas Vello Akel) ja Haapsalu Kutsehariduskeskus (Karl Suur, Allan Silla, Evert Tetto, Rasmus Urra, Kaimar Pärnpuu, Henry Sirel, Marten Saar. Võistkonda juhendas Mehis Ehanurm).

Esimeses poolfinaalis kohtusid ja . Mäng kulges tõusude ja mõõnadega kuid mängu lõpu kallutasid enda kasuks Tallinna Ehituskooli noored . Teises poolfinaalis olid vastamisi võõrustajad ja . Rakvere näitas oma ülekaalu ning edenes finaali. III. – IV. koha ja pronksmedalite saatuse otsustasid seega VOCO ja Haapsalu Kutsehariduskeskuse meeskonnad. Tartu Rakenduslik Kolledž võitis ja viib koju pronksmedalid. Päeva otsustavas mängus selgus turniiri võitja. Terve mäng kulges väga tasavägiselt ning lõpus suutsid külma pead säilitada rohkem võõrustajad. Esikoha karikas seega kodumeeskonnale Rakvere Ametikoolile ja hõbemedalid Tallinna Ehituskoolile.

Turniiri väärtulikumaks mängijaks valiti Tristan Toomas Uba Tallinna Ehituskoolist.

Täname Rakvere Ametikooli ja Vinni spordihoonet turniiri võõrustamast, kõiki osalejaid ja juhendajaid ning kohtunikke. 

Meie järgmised finaalid juba 22. novembril kui Tartu VOCO võõrustab segavõrkpalli turniiri, 23. november kui Vinnis toimub saalijalgpallifinaal ning 30. november kui Pärnus Pauluse Spordihallis peetakse maha noormeeste võrkpallifinaalturniir.

Ärge unustage ka, et käimas on meie 2023 aasta parimate esitamine!

Pildiklõpse tänasest tunriirist (autor Tiit Tammaru) siit:

Posted on

Spordinädal Pärnumaa Kutsehariduskeskuses

Pärnumaa KHK üleeuroopaline spordinädal oli õpetlik, töine ja edukas. Iga päev toimusid turniirid korv-võrk-ja jalgpallis. Kõik mängud olid põnevad ja kaasahaaravad ning osavõturohked. Nädala kulminatsiooniks kujunes 27. sept. liikumispäev nutiorienteerumises “Jalgsirännak – Pärnu monumendid”. Osales 37 õppegruppi 339 õpilasega. Rännaku tegid kaasa ka paljud töötajad.

Osalejate tagasiside põhjal oli päev rõõmus, hariv ja tervislik!

Tulemuste kokkulöömisel nägime palju vaeva, sest mõnede õpperühmade puhul olid punktiarvestuse vahed väga väikesed. Osalenute tagasiside põhjal võib päeva lugeda kordaläinuks.

Auhinnalised kohad:

Teenindusõppeosakond:

I koht  MT-23 

II koht PK-23

III koht TT-23

Tehnikaõppeosakond:

I koht  V-21

II koht  IT-22

III koht  E-22

Nädal lõppes 29. sept. autasustamisega ja spordinädala lõpuüritusega, kus esines meie kooli vilistlane Erik Naissaar. Ta on Pärnu spordiklubi Striidikool asutaja, Eesti Kalisteenika ja Tänavaspordi Liidu president ning spordifestivali „Kevad Battles“ peakorraldaja. Eriku spordiloeng oli hariv, motiveeriv ja innustav, suur eeskuju noortele. Aitäh sulle Erik, et kutse vastu võtsid ja edu sulle Pärnumaa ja Eesti spordi eestvedamisel ja arendamisel.

Järgmisena on meil ettevalmistused liikumisaastale pühendatud LIIKUMISPEOKS, mis toimub 29. novembril. 

On hea meel, et Pärnumaa KHK on liikumist harrastav ja sportlik kool.

Reet Parind,

liikumisõpetaja

Posted on

Eesti Kutsekoolispordi Liidu, arvult 33. sügishooaeg sai oma alguse tavapärase murdmaajooksuga!

Nii nagu juba pikkade aastate jooksul on traditsiooniks saanud avab meie sügishooaja murdmaajooks. Ja nii nagu ka juba mitmete aastate vältel oli ka seekord korraldajaks Tallinna Ehituskool ja väsimatu Ferdinand-Aivar Tõnisson oma ladusalt töötava tiimiga.

Mõnusas sügisilmas oli jooksurajale tulnud 67 noort erinevatest Eesti kutsekoolidest.

Tänud kõikidele osalejatele, õpetajatele, kes noortega kaasas olid ja loomulikult Tallinna Ehituskooli sportlikule perele.

Nagu ikka on sügishooaeg tempokas ja juba lähiajal saavad selgeks pallimängude alagrupid ja finaalid, ning kolime oma tegemistega siseruumidesse.

Rõõm on tõdeda, et koolid ja meie õppijad ja ka töötajad vajavad meid endiselt ja meie neid ka.

Sügisjooks 2023_protokoll

Posted on

Jalgpalli finaalid Tartus (24.05.2023)

Meie kevadhooaja lõpetasid tulised jalgpalli lahingud. Tartu Rakendusliku Kolledži Põllu tänava õppehoone staadionil peeti maha I ja II liiga finaalid. Ilus, soe ja päikeseline kevadilm oli igati soone heade tulemuste saavutamiseks.

Alustame tugevamast I liigast. Finaali olid ennast alagruppidest mänginud VOCO I meeskond (Romet Sepp, Margus Rosin, Henry Tikk, Hannes Helstein, Kaspar Rohtmets, Romet Šilov, Reio Mägi ja Aramis Mäeots. Võistkonna juhendaja Vladimir Karev.); Pärnumaa Kutsehariduskeskus (Eke Tormis Pikk, Jürgen Jõgi, Markus Kurtsev, Kaimo Sturm, Andero Polberg, Karl Kivisto, Valetyn Goretskyy, Andres Nuut, Nikita Radzevicius, Simon Smirnov, Oleksandr Khomutets ja Henri Pärn. Võistkonda juhendas Rein Semenov.) ja Rakvere Ametikool (Mattias Roop, Magnus Ojaniit, Sander Part, Mohamad Moso, Jan-Egert Valdmann, Krsitjan Kärt, Indrek Tokaruk, Siim Arak, Kevin Siinvert. Juhendaja Väino Kondoja ). Mängud olid põnevad, mille tõestuseks oli kõikidel meeskondadel turniiri lõpuks tabelis 3 punkti. Paremate väravate vahega tulid võitjateks VOCO noormehed, teiseks Pärnumaa ja kolmandaks Rakvere Ametikooli noormehed. II liiga turniiri parimaks mängijaks valiti Romet Šilov Tartu meeskonnast.

TULEMUSED I LIIGA

II liigas olid finaali jõudnud Tartu Rakendusliku Kolledži II meeskond (Geiro Tamm, Aigar Blohhin, Kristjan Pundonen, Maksim Matvejev, Mikola Forostovets, Helio Valgun, Šenja Salnev, Kaspar Raju ja Aksel Luhavere. Võistkonda juhendas Vladimir Karev); Eesti Merekool ( Pärtel Rajasalu, Madis Reinfeldt, Henri Salep, Andrus Anti Rimmeld, Henri Vaisma, Harli Salep, Ranek Konts ja Rem Samsonov. Võistkonda juhendas Rein tammik) ja Luua Metsanduskool (Rasmus Süvaorg, Mihkel Talinurm, Simo Tuvi, Stiiven Sirgo, Karl Raju, Oliver Himmist, Rayan Hanimägi, Kenti Männiste, Marek Vink. Juhendaja Levo Kirn.).  Oma paremuse pani maksma Luua meeskond, teiseks tulid võõrustajad VOCO-st ja kolmandaks Eesti Merekooli noormehed. Turniiri parimaks mängijaks valiti Luua Metsanduskooli meeskonnast Karl Raju.

TULEMUSED II LIIGA

Täname korraldajat Tartu Rakenduslikku Kolledžit ja Vladimir Karevit, kohtunikke, juhendajaid ja loomulikult osalejaid. Ilmataati ka!  

Meie kevadhooaeg on sellega läbi. Liikugem ja treenigem ka suvel ning kohtumiseni sügishooajal!