Postitatud

Suur korvpallifinaal, KV2018 (21.11.18 Vinni ja 29.11.18 Tartu KHK)

Järjekordne pallilahing on selleks sügishooajaks lõppenud, sedapuhku korvpall. Selleks et finaalturniirist rääkida tuleb minna kuupäeva 21 november, kui toimus Vinni spordihoones Rakvere külje all, esimene finaali päev.

Finaali olid ennast ühest kolmesest alagrupist ja kahest neljasest alagrupist mänginud Tartu Kutsehariduskeskus, Rakvere Ametikool, Viljandi Kutseõppekeskus, Tallinna Ehituskool ja Tallinna Lasnamäe Mehaanikakool. Omavaheline mäng võeti alagrupist kaasa. Selliselt tuli finaali võiduga  Tartu Rakvere üle 71:67 ja Tallinna Ehituskool võiduga Lasnamäe Mehaanikakooli üle 47:16. Kuna sügishooajal mängivad võistkonnad kõik ühes liigas, siis sellest ka kõikuv tase. Kuid tuleb tõdeda et osales meeldivalt palju meeskondi ja tublid olid kõik koolid kes võistkonna välja panid ja seeläbi noortele mängurõõmu pakkusid. Tulles finaali juurde tagasi, siis Vinnis tundus et finaal tuleb tasavägine ja enne viimast päeva pole veel miski selge. Nii võitis Rakvere Viljandit vaid kahe punktiga 72:70, Viljandi Ehituskooli vaid 1 punktiga 59:58. Üks oli selge et Noored Lasnamäe Mehaanikakoolist medalikonkurentsi ei sekku, hoolimata väga südikast ja tublist esitusest on tegemist II liiga võistkonnaga. Lasnamäele kokkuvõttes ka 5 koht ( Jaan Reisman, Roman Žukov,  Aleks Tratš,  Ilja Glazov,  Artjom Volkov, Aleksandr Orjol, Pavel Nerutšev, Aleksei Männipuu, Ernest Lubin ja Maksim Smirnov. Võistkonda juhendas Boriss Dugan). Seega oli oodata tasavägist teist päeva Tartus. Paraku pole päevad vennad. Nii ei andnud Tartu Viljandile suurt sõnaõigust ja võttis kodusaalis võidu 83:39. Küll aga tuleb öelda et skooriti teisel päeval paremini ja seetõttu läksid ka punktivahed suureks. Rakvere domineeris mängus Tallinna Ehituskooli üle ning ei lasknud Tallinna kolleege kordagi ohtlikult lähedale 74:55. Juhtus nii, et enne päeva viimast mängu  Tallinna Ehituskooli ja Tartu KHK vahel olid kõik kohad selged ja platsi täitis puhas mängurõõm. Tartu võttis kodusaalis oma 88:32. Turniiri lõppjärjestus siis selline, et 4 koht Tallinna Ehituskoolile (Georg Kuuspalu, Rico Lees, Tanel Vilks, Markkus, Sestverk, David Mamporia, Kevin Aron Ilves, Daniil Bobrov, Sander Silm, Danil Sergeev ja Hendry uuemäe. Võistkonda juhendas Ferdinand-Aivar Tõnisson.), III koht Viljandi Kutseõppekeskusele ( Stevo Sangernebo, Alvar Albrecht, Kender Annus, Jaan-Sulev Öpik, Martin Saar, Handreas Karl Kivistik, Jako Johannes Kõuts, Janar Roosmann, Robin-Sten Urban, Viljar Rosin. Võistkonda juhendas Marko Liiva). II koht Rakvere Ametikool (Magnar Martins, Martti Pilli, Virmo Tammemägi, Ingmar Toomejõe, Remi Ott, Eduard Rettel, Janno Esto. Võistkonda juhendas Vello Akel). I koht Tartu Kutsehariduskeskus ( Konstantin Nikiforov, Raiko Ramul, Ants Jõesaar, Marko Piiri, Raul Markus Kivisalu, Raiko-Madis Kivistik, Risto Nõmm, Cark Marcos Kangro, Kristjan Konsap, Tõnis Helm, Tõeleid Liira ja Sander Teder. Võistkonda juhendas Roland Olesk). Turniiri parimaks mängijaks valiti Virmo Tammemäe Rakvere Ametikoolist.

Täname osalejaid, juhendajaid, korraldajaid ja kohtunikke!

Meie sügishooaeg lõpeb 5 detsembril, kui saalijalgpalli finaalides on platsil noormehed ja neiud. Turniire võõrustab Tartu Kutsehariduskeskus.

Tulemused