Postitatud

Suur saalijalgpalli kolmapäev Tartus

Täna 05 detsembril 2018, sai oma sporltiku lõpu, meie 28. sügishooaeg. Ja nagu mitmel eelneval aastal lõpetasid selle jalgpallurid. Toimusid finaalid nii neidudele kui noormeestele.

Aga alustame õrnemast soost ja neidude turniirist. Esialgu oli registreerunuid 4, kuid finaaliks oli alles jäänud 3 naiskonda: Sisekaitseakadeemia Politsei- ja Piirivalvekolledž, Tallinna Ehituskool ja Pärnumaa Kutsehariduskeskus. Mängiti omavahel turniir.Päeva esimeses mängus kohtusid Sisekaitseakadeemia neiud Pärnumaa neidudega. Pärnumaa, kus naiste jalgpall heal tasemel võttis võidu 4:0. Neidudele andsid puhkust noormehed oma mängudega, kuid sellest hiljem. Teises mängus olid vastakuti Pärnumaa ja Ehituskooli neiud. Ka siin oli Pärnu parem, kuigi Tallinna neiud osutasid väga südi vastupanu, kuid lõppskooriks 7:4. Saalijalgpall on tore mäng selles mõttes, et skoorid on meeldivalt suured ja on mida vaadata. Seega kindlustasid endale esikoha Pärnumaa KHK neiud (Galina Kuusik, Kadri Reinik, Jennifer Ristimets, Alexandra Rannaste, Kaisa Kesa, Laura Usta ja Maarja Virula. Nõuga aitas ja neidusid innustas õpetaja Reet Parind). Seega jagasid veidi kahvatumad medalid omavahel Tallinna Ehituskooli ja Sisekaitseakadeemia noored. Suhteliselt väravate vaeses mängus 2:0 võttis hõbemedalid Tallinna Ehituskool ( Karina Veersalu, Dona-Ly Sinimeri, Siret Aidama, Kättriin Remmelg, Kelli Avarmaa, Teele Raja, Miia Narusk, Johanna-Maria Kuru. Võistkonda juhendas Ferdinand-Aivar Tõnisson). Kolmanda koha karika viivad koju Sisekaitseakadeemia Politsei- ja Piirivalvekolledži neiud (Kätlin Kentel, Rahel Repkin, Aliis Jürgen, Triinu Eilo, Kerda-Liina Sabbal, Viktoria Martsinkevitš, Cristiine Laugamaa ja Kerda Saagim). Turniiri parimaks mängijaks valiti Maarja Virula Pärnumaal KHKst. Oli igati korraliku tasemega ja vähese jutuga finaal.

TULEMUSED

Noormeeste turniiril kvalifitseerusid finaali vääriliseks Sisekaitseakadeemia Politsei- ja Piirivalvekolledž, Tartu Kutsehariduskeskus, Rakvere Ametikool I ja Tallinna Lasnamäe Mehaanikakooli meeskonnad. Selleks et finaali pääseda tuli võita üks neljast alagrupist. Finaalis olid võistkonnad loositud kahte poolfinaal paari: Tartu ja Rakvere ning Sisekaitseakadeemia ja Tallinna Lasnamäe Mehaanikakool. Tuleb tõdeda, et meestel on millegipärast võrreldes naistega jalgpalliväljakul juttu ja kurtmist oluliselt rohkem. Elus kipub vist tihtipeale vastupidi olema. Esimeses poolfinaalis oli võrdsete mäng kus oli veidi rohkem õnne Rakvere Ametikooli noormeestel ning tulemusega 5:3 edeneti finaali. Teine poolfinaal oli võitluslik kuni lõpuni. Mängu normaalaeg lõppes viigiliselt 5:5. Penaltiseerias pidid Lasnamäe Mehaanikakooli noored alla vanduma ja võit läks 7:6 lõppseisuga Sisekaitseakadeemia meeskonnale. III-IV koha mängus olid seega vastakutti võõrustajad Tartu Kutsehariduskeskusest ja Tallinna Lasnamäe Mehaanikakooli meeskond. Tallinlased olid ilmselt suurema osa oma jõuvarudest ja motivatsioonist jätnud poolfinaali ning vastu tuli võtta kaotus 7:1. Kolmanda koha karikas seega Tartule (Vasily Chilaya, Ren-Hendrik Lodi, Raigo Kuusik, Tanel Tuul, Raido Hurt, Aleksander Kalmus, reigo Hurt, Mirek Pärn, Andreas Öövel ja Sten-Martin Mägi). Auväärne neljas koht Tallinna Lasnamäe Mehaanikakoolile (Roman Mayakov, Maksim Valujev, German Jermakov, Nikolay Egorov, Valeri Trušin, Aleks Vinogradov, Daniil Losenkov ja Marek Põrh. Võistkonda juhendas Boriss Dugan). Finaalis selgitasid tänavuse karikavõitja Rakvere Ametikooli I meeskond ja Sisekaitseakadeemia.  Oli taaskord igati tasemel jalgpall kuid paremad oskused ja parem füüsis tõid edu Sisekaitseakadeemia meeskonnale. Seisuga 5:2 neile võidukarikas (Andry Liiva, David Tina, Ott Espenberg, Sören Õunap, Jevgeni Larin, Vadim Talama, Denis Lõokene ja Talis Lisakov. Võistkonda juhendas Rein Mõnnakmäe).  Hõbemedalid Rakverele  (Štšjogolev, Pavel Liber, Kert Arviste, Robert Purje, Heino Avi, Kristen Piller, Andri Kõrts, Aulis Tõemets, Siim-Hindrik Tiimus ja Sergei Kunder. Võistkonda toetas nõuga Väino Kondoja). Turniiri parimaks mängijaks valiti Vadim Talama Sisekaitseakadeemiast.

TULEMUSED

Täname kõiki osalejaid, juhendajaid, Tartu Kutsehariduskeskust korraldamise eest ja kohtunikke.

Sellega on meie arvult 28. karikavõistluste sügishooaeg lõppenud.

Soovime kõigile sportlikku jõuluaega ja kohtumiseni meistrivõistlustel 2019.a.