Posted on

Kevad/talvine hooaeg algas lauatennisega

Meie uus aasta algab traditsiooniliselt lauatennisega ja juba aastaid traditsiooniliselt Tallinna Ehituskoolis, kus Ferdinand-Aivar Tõnisson hoiab lauatennise asjad kindlalt kontrolli all.

Rõõm on tõdeda, et lauatennis on endiselt populaarne. Tõsi on olnud ka paremaid aegu, kuid elu näitab, et sporti tehakse endiselt. Jaanuari viimasel päeval kogunes Tallinna Ehituskooli hubasesse spordisaali ühtekokku 25. noormeest, 7. neidu ja 4. meestöötajat. Lisaks paarismängud. Ühtekokku meeskondi seitsmest koolist ja naiskondi neljast koolist.

31.01.2024_TULEMUSED_lauatennis_Tallinn EK

Meie hooaeg jätkub 28. veebruaril Pärnus toimuva sulgpalliturniiriga ja sealt edasi täie hooga.

Tänud kõikidele osalejatele, korraldajatele ja õpetajatele. Samuti meie toetajatele:

Posted on

Meie uus koostööpartner on United Motors

On selge, et koolisport pole võimalikele toetajate jaoks mitte kõige “seksikam” valdkond toetamiseks. Vähemalt see tundub nii. Kuidas päriselt on ja miks automüüja UNITED MOTORS otsustas meie koostööpartneriks hakata. Küsisimegi seda neilt enestelt! Meie paarile küsimusele oli nõus vastama ärikliendi osakona juht Eva-Maria Laas.

Loe intervjuu lõpuni ja siis saad teada miks me sellest kirjutame 🙂

Palun räägi United Motorsist, millega tegelete, milliseid väärtusi laiemalt teie firma oluliseks peab?

United Motors on autode müügi ja teenindusega tegelev ettevõte, mille alla kuulub kolm autoesindust – Üks Tallinnas (Peugeot ja kasutatud autod), üks Peetris (BMW, Maxus, Jeep, Alfa Romeo, kasutatud autod), üks Kohtla-Järvel (BMW, Maxus, Jeep, Alfa Romeo, kasutatud autod).  Meie väärtused keskenduvad meeskonnatööle ja töötajate rahulolule, aususele, uuendustele, pühendumisele ning klientide hindamisele ja kogemusele. Töötades ühtse meeskonnana, peame oluliseks usaldusväärsust, avatust uuendustele ning klientide hoidmist ja nende vajaduste täitmist.

Väärtused lahti kirjutatult:
Hoolime üksteisest – usume, et edu kõige olulisem alus on meie enda õnnelikud töötajad. Seetõttu peame üksteisest lugu ja austame teineteise aega. Ainult läbi hoolimise, märkamise ja mõistmise on võimalik töötada ühtse meeskonnana ühtsete eesmärkide nimel. Koos loome keskkonna, kuhu tahame iga päev tagasi tulla.

Oleme usaldusväärsed – peame kinni enda lubadustest kolleegide, klientide ja partnerite ees. Ausus on meil väga tähtsal kohal ning mängime alati avatud kaartidega. Leiame alati parima lahenduse ja kui ka eksime, siis tunnistame seda ausalt ning teeme endast kõik, et need vead ei korduks.

Oleme avatud uuendustele – oleme uudishimulikud, edumeelsed ja innovatiivsed. Võtame hästi vastu uusi asju ning soovime olla arengust eest. Koolitused, täiendõpped, kaasaaegne töökeskkond- ja vahendid on meil väga tähtsal kohal. Me julgustame oma inimesi mõtlema ja jagama uuenduslikke ideid.

Oleme pühendunud – meid iseloomustab pühendumus ning professionaalsus. Oleme alati paindlikud ning leiama enda klientidele ja partneritele parimad ja kuluefektsiivsed lahendused. Teeme enda tööd kirega ja just selliselt, et kõik kliendid sooviksid meie juurde alati tagasi tulla ning et nad soovitaksid meid ka teistele.

Hoiame kliente – Nii nagu hoolime üksteisest, hoolime ka oma klientidest – märkame, kuulame ja väärtustame neid. Kohtleme kliente nagu oma parimaid külalisi ja partnereid. Peame oluliseks klientide antavat tagasisidet, et saaksime oma teenuseid paremaks muuta. Ka keerulistest olukordadest püüame välja tulla nii, et kliendid oleks alati meie külastusega rahul. Meie eesmärgiks on pakkuda alati head kliendikogemust.

Milline on Teie firma senine kokkupuude kutseharidusega?

United Motors on oma esindustes alati väärtustanud kutseharidusega noori, kes omandavad haridust pigem tehnilistel erialadel. Ootame oma valdkonnast huvitatud õppureid, kes on avatud, õpihimulised, tehnilise taibuga ja koostööle orienteeritud. Kõiki ettevõtlikke ja asjatundlikke noori näeme tulevikus meie võimalike kolleegidena!

Pakume praktikavõimalusi sõiduautotehnikutele, autodiagnostikutele, autoplekkseppadele ja automaalritele. Regulaarselt kutsume kutsekoolide õpilasi endale külla, korraldades infopäevi ja tutvustades meie tööd.

Lisaks toetame ja oleme minevikus toetanud spordiga seotud noori nagu nt. Kelly Sildaru ja Viktoria Vesso.

Mis on Teie jaoks oluline ja saab otsustavaks kui valite keda toetada ja keda mitte? Mis sai määravaks Eesti Kutsekoolispordi Liidu toetajaks asumisel?

Kutsehariduse ja sellega seotud toimetuste toetamine on meile oluline, seega oli see üks suur faktor Eesti Kutsekoolispordi Liidu partneriks asumisel. Kaalume alati partnerlusi, mis ühilduvad meie enda väärtuste ja eesmärkidega. Kogukonna toetamine, eriti noorte spordiarenduse kaudu, on meie silmis tähtis. Lisaks võib partnerlus olla seotud tulevaste talentide ligimeelitamisega ja uute sihtrühmadele jõudmisega, pakkudes laiemat reklaamimõju ja nähtavust spordiürituste kaudu.

Kuna meie tegevus hõlmab kogu riiki ja LIIKUMIST on palju, siis on sedalaadi toetus on meile äärmiselt oluline. Aga ei hoia lugejat teadmatuses rohkem – tänu koostööle United Motorsiga, oleme saanud soetada oma organisatsioonile vajaliku transpordivahendi milleks on Maxus Euniq6. Tegemist on Hiina autotootja Saic Motors uue elektriauto mudeliga. Saic Motors on üks maailma suuremaid autotootjaid, mille autode edasimüüjaks on just United Motors. Eestis müüdavad autod tulevad Norrast, kus on nö Euroopa esindus. Norras karges põhjamaal on need autos vuranud juba mitmeid aastaid ja ennast igati tõestanud. Eesti Kutsekoolispordi Liidu üheks põhimõtteks on lisaks liikumisharrastuse edendamisele ka kestlikud eluviisid. Kas elektriauto on Eestis väljakutse? Kuna paar aastat tagasi koostööd Elepordiga saime veidi selle maailmaga tutvust teha, siis ma väidan, et enam väga mitte.

Aga kuidas elektriauto meie kliimas ja olustikes toimib, milliseid müüdid nende ümber liiguvad ja kas need ka tõele vastavad jne, sellest räägime juba edaspidi, kui me kavatseme teid kursis hoida.

Lähemal ajal näitame ja räägime oma autost juba lähemalt, kummutame mõningaid müüte jne 🙂 Seega püsige lainel!

Posted on

Saalijalka-võrkpall ja LIIKUMISRÕÕM PÄRNUS!

Meie sügishooaeg ja “Sügismängud” on selleks hooajaks läbi saanud. Eelviimase finaalina peeti 23. novembril Vinni spordihoones saalijalgpalli finaalturniir. Läbi alagruppide olid finaalturniirile ennast mänginud Tartu Rakenduslik Kolledž (Henry Tikk, Romet Sepp, Roland Bõkov, Helio Valgur, Kaspar Rohtmets, Emil Elrond Karu, Oskar Põldmaa, Yevhen Salnev, Rico Mägi. Võistkonda juhendas Vladimir Karev.); Tallinna Tööstushariduskeskus ( Danila Gushinets, Matvei Uzikov, Kirill Voinski, Germo Murd, Aleksei Skovõrko, Kirill Tsõgankov, Artjom Petrunins); Rakvere Ametikool (Mattias Roop, Sander Part, Mohamad Moso, Jan-Egert Valdmann, Kristjan Kärt, Karlis Sipolainen, Markus Aasamets, Robin Jukka, Rain Laugus, Kevin Lindlo, Saveli Bušajev. Võistkond ajuhendas Väino Kondoja); Tallinna Ehituskool (Oliver Koorem, Steven Ruus, Daniil Fadejev, Daniel Kala, Caspar Raudkivi, Kenneth Kallasmaa, Robin Kuusik, Martin Grauberg. Võistkonda juhendas Ferdinand-Aivar Tõnisson). Omavaheline mäng alagrupist 3:1 oli kaasa võtta Tallinna Ehituskoolis ja Tallinna Tööstushariduskeskusel. Kõik mängud võitsis Tartu VOCO ja tuli ka selle aasta Sügismängude võitjaks. Hõbedased medalid võõrustajatele Rakvere Ametikooli noormeestele, pronksmedalid Tallinna Ehituskoolile ja väärikale neljandale kohale Tallinna Tööstushariduskeskus. Turniiri parimaks mängijaks valiti VOCO-st Emil Elrond Karu.

23.11.23_TULEMUSED_SJ_M__FINAAL_Vinni

Finaalide nädal jätkus 30. novembril Pärnu Pauluse spordihallis, kui Pärnumaa Kutsehariduskeskus võõrustas noormeeste võrkpallifinaali. Läbi alagrupi sõela olid suvepealinna ennast finaalturniirile mänginud Pärnumaa Kutsehariduskeskus (Mirko Kaljula, Jens Siig, Endri Sutt, Markus Laarents, Kristo Rammulüüs, Rayan Härma, Kristjan Vesingi, Ken Mägi. Võistkonda juhendas Reet Parind); Tallinna Lasnamäe Mehaanikakool ( Riko Ilumäe, Alex Jelin, Illia Krychuk, Maksym Matviienko, Yurii Pravdyvets, Andrii Yanitskyi, Dmytro Zadorozhnyi. Võistkonda juhendas Karl Kera); Tartu Rakenduslik Kolledž (Vidrik Joosu, Franco Taaber, Rasmus Novoseltsev, Karl Kikas, Penno Pall, Anti Karm, Marten Uiboupin. Võistkonna juhendaja Vidrik Joosu). Finaalturniir oli finaaltirniiri vääriline, iga punkti eest tuli võidelda ja lihtsalt ei antud midagi. Tallinna noormeestele turniiril III koht. Esikoha pärast mängisid juba vanad rivaalid. Seekord oli õnne ja oskusi veidi rohkem Pärnumaa võistkonnal, kes seljatas Tartu 3:2. Turniiri parimaks mängijaks valiti võitjate meeskonnast Rayan Härma.

30.11.2023_TULEMUSED_VP_M_FINAAL_ 30.11.2023_TULEMUSED_VP_M_FINAAL_

Ja mis saab olla sügishooajale ja Liikumisaastale parimaks punktiks, kui üks lahe liikumisüritus- “Liikumisrõõm” Pärnumaa Kutsehariduskeskuses 29. novembril. Tõsi punkti punktile pani ikka noormeeste vollefinaal. Liikumisrõõmul nägime nii õpilaste liikumiskavasid, kui ka külaliste kavasid, nägime siirast rõõmu liikumisest ja eneseületamisest ning rõõmu tehtud tööst. Nägime ka seda, et Pärnumaa Kutsehariduskeskuse õpetajad oskavad liikuda ja lisaks headele õpetaja oskustele on neil omal kohal ka huumorimeel. Saal oli rahvast täis ja elati häälekalt kaasa. Oli üks lahe üritus Talvises Pärnus. Ürituse hingeks Pärnumaa Kutsehariduskeskuse õpetaja Reet Parind oma Mees/naiskonnaga.

Lõpetuseks tahan tänada kõiki meie õpilasi osalemast – ilma teieta poleks ka meil mõtet. Tänud õpetajatele ja juhendajatele, kes noortega tegelevad. Tänud korraldajatele ja headele koostööpartneritele. Tänud kohtunikele.

Nüüd on aeg nautida talverõõme, samuti päkapikke ja jõualuaega!

Ärge unustage et käimas on meie parimate valimine!

Posted on

Segavõrkpalli finaalturniir Tartus (22.11.2023)

Meie sügishooaeg jätkus segavõrkpalliduellidega Tartu Rakenduslikus Kolledžis. See on mänguformaat kus korraga on platsil 3 neidu ja 3 noormeest. Et mäng oleks nutikam ja eri läheks väga mehiseks, siis mängitakse meeste võrguga, noormehed ei tohi blokeerida neidude lööke ega hüppelt servida.

Finaalturniiri osalejad olid jagatud kahte poolfinaalpaari. Neist esimeses Tartu Rakenduslik Kolledž (Vidrik Joosu, kes on ka võistkonna juhendaja, Rasmus Novoseltsev, Franco Taaber, Diana-Ly Erik, Viktoria Fast, Sofia Semenova ja Triine Uibokand) ja Järvamaa Kutsehariduskeskus (Kristina Lagrekül, Karmen Kender, Annabell Vaiknurme, Ingermai Rohtsalu, Klarissa Linnam, Keito Lepiste, Kennert Vellemäe, Kernet Sep, Rasmus Aassalu, Kristjan-Jaak Sild, juhendaja Ell Rahnik). Teises poolfinaalis mängisid Tallinna Ehituskool (Kelly Kallas, Alisa Žibrova, Martti Neidla, Henri Kerde, Steven Ruus, Birgit Vellepere, Tristan Toomas Uba, Ats Sander Soasepp, Ksenja Sujarko, Irene Saar, võistkonda juhendas Ferdinand-Aivar Tõnisson) ja Pärnumaa Kutsehariduskeskus (Darek Vahemets, Endri Sutt, Kristo Rammulüüs, Rayan Härma, Mirterl Pedask, Triinu Siniroht, Heleliis Loops, Karoliina Usta, Jens Siig, Kristjan Vesingi, võistkonda juhendas Reet Parind). Poolfinaalidest edenesid finaali Tartu VOCO ja Pärnumaa KHK. Päeva eelviimases mängus selgitati seega pronksmedalite omanikud. Tallinna Ehituskool oli seekord parem ning neile tasuks kolmanda koha karikas ning Järvamaa Kutsehariduskeskusele väärikas neljas koht. Finaalis jätkus põnevust alguses kuni viienda geimi lõpuni. Finaaliväärilise mängu kallutas lõpuks enda kasuks Tartu Rakendusliku Kolledži segavõistkond.

22.11.23_TULEMUSED_SVP_FINAAL_Tartu

Täname kõiki osalejaid, juhendajaid, Tartu VOCO-t korraldamast ja kohtunikke.

Meie sügishooaeg jätkub juba 23. novembril Vinnis kui selgitatakse välja saalijalgpalli paremad, seejärel 30. novembril võõrustab Pärnu noormeeste võrkpallifinaali. Vahepeal 29. november toimub pärnus Liikumisaasta lahe lõpuüritus “Liikumisrõõm” ning jõulukuu 12 -ndal kuupäeval tõmbame sügishooaja otsad kokku Luua Metsanduskoolis, kus toimuvad klassikalise jõutõstmise võistlused.

Posted on

Kossufinaalid Vinnis (15.11.2023)

Meie sügishooaja esimene finaalturniir peeti Vinni spordihoones ja alaks korvpall. Läbi alagruppide olid finaalturniirile pääsenud Tartu Rakenduslik Kolledž (Joonas Puur, Henry Tikk, Kevin Noortoots, Helio Valgur, Marko Pokk, Devin-Tinito Tuvikene, Markus Roosaar, Martin Vislapuu, Kaspar Koorits, Markus Mölder. Võistkonda juhendas Roland Olesk); Tallinna Ehituskool (Jaan J. V. Ausmees, Robin Jaanits, Steven Ruus, Sten-Erik Pillart, Tristan Toomas Uba, Ats Sander Soasepp, Marko Bork, Henri Aimre, Aron Kaljurand, Toomas Koll, Jordan Puur. Võistkonda juhendas Ferdinand-Aivar Tõnisson); Rakvere Ametikool (Kevin Põldver, Georgi Švedov, Joel Reinol, Nikita Avdusenko, Kristjan Sula, Marjus Harend, Danila Komarov. Võistkonda juhendas Vello Akel) ja Haapsalu Kutsehariduskeskus (Karl Suur, Allan Silla, Evert Tetto, Rasmus Urra, Kaimar Pärnpuu, Henry Sirel, Marten Saar. Võistkonda juhendas Mehis Ehanurm).

Esimeses poolfinaalis kohtusid ja . Mäng kulges tõusude ja mõõnadega kuid mängu lõpu kallutasid enda kasuks Tallinna Ehituskooli noored . Teises poolfinaalis olid vastamisi võõrustajad ja . Rakvere näitas oma ülekaalu ning edenes finaali. III. – IV. koha ja pronksmedalite saatuse otsustasid seega VOCO ja Haapsalu Kutsehariduskeskuse meeskonnad. Tartu Rakenduslik Kolledž võitis ja viib koju pronksmedalid. Päeva otsustavas mängus selgus turniiri võitja. Terve mäng kulges väga tasavägiselt ning lõpus suutsid külma pead säilitada rohkem võõrustajad. Esikoha karikas seega kodumeeskonnale Rakvere Ametikoolile ja hõbemedalid Tallinna Ehituskoolile.

Turniiri väärtulikumaks mängijaks valiti Tristan Toomas Uba Tallinna Ehituskoolist.

Täname Rakvere Ametikooli ja Vinni spordihoonet turniiri võõrustamast, kõiki osalejaid ja juhendajaid ning kohtunikke. 

Meie järgmised finaalid juba 22. novembril kui Tartu VOCO võõrustab segavõrkpalli turniiri, 23. november kui Vinnis toimub saalijalgpallifinaal ning 30. november kui Pärnus Pauluse Spordihallis peetakse maha noormeeste võrkpallifinaalturniir.

Ärge unustage ka, et käimas on meie 2023 aasta parimate esitamine!

Pildiklõpse tänasest tunriirist (autor Tiit Tammaru) siit: