Postitatud

Võrkpalli finaalide nädal Karikavõistlustel 2019

Meie selle aasta sügishooaja Karikavõistlused hakkavad vaikselt lõpu poole jõudma. Eelmisel nädalal mängiti neidude ja noormeeste võrkpalli finaalid. Neidude finaal 13 novembril Tartu Kutsehariduskeskuses ja noormeeste finaal 14 november Pärnu Pauluse spordihallis.

Aga alustame õrnemast soost ja neidude finaalist. Neidude võrkpalli turniirile registreerus nö Üldjuhendi välise alana meeldivalt palju võistkondi, kokku 5. Finaali päevaks jäi neist alles 4: Tartu Kutsehariduskeskus, Järvamaa Kutsehariduskeskus, Pärnumaa Kutsehariduskeskus ja Tallinna Ehituskool. Esimeses poolfinaalis olid vastamisi Tartu ja Järvamaa.  Järvamaa mängis hästi, kuid igas geimis jäi veidi miskit puudu ja vastu tuli võtta kaotus 3:0. Teise poolfinaalis  oli samas seisus Tallinna Ehituskool Pärnumaa vastu. Pronksi kohtumisse jõudsid seega Järvamaa ja Tallinn ning kulla kohtumisse Tartu ja Pärnu. Mõlemad medalikohtumised olid pingelised. Pronks medalid võtsid Tallinna Ehituskooli neiud Järvamaa vastu geimidega 3:1. Tuleb igati tunnustada mõlemat kooli osalemise ja väga kena mängu eest. Järvamaa naiskonnas mängisid: Anne-Mai Lilletai, Helena-Riim Rähni, Laura-Liis Jõgar, Liis Vilu, Grete Koik, Melissa Aljaste, Miria Sagaja ja Eveli Tomberg. Võistkonda juhendas Ell Rahnik. Pronks medalid ja kolmanda koha karika viisid koju Tallinna Ehituskooli neiud: Teele Raja, Kelli Avarmaa, Karina Veersalu, Siret Aidama, Stella Malena Hiovein, Kristin Kaasik ja Marliis Leo. Naiskonna juhendaja väsimatu Ferdinand-Aivar Tõnisson. Finaal oli finaali vääriline ja äärmiselt kaasahaarav. Kui vahepeale tundus et Pärnu võtab oma, siis Tartu neiud ei andnud alla ning paljuski tugevama emotsiooni pealt võtsid lõpuks võidu viie geimlises mängus, 3:2. Hõbemedalid sellel sügisel siis Pärnumaa Kutsehariduskeskuse naiskonnale: Janeli Jepifanov, Anna Maria Pajuste, Margit Viies, Diana Andritskaja, Jaanika Linn ja Gettlin Kell. Võistkonda juhendas Mihkel Lembit. Kuldsed medalid ja võidukarikas siis võõrustajatele Tartu Kutsehariduskeskuse naiskonnale: Hanna Lauren Loit, Ljubov Brovarets, Merlilyn Kalmus, Alice Dedov, Jarelin Melser, Elisabet Rivis ja Laura Turba. Naiskonda juhendas Timo Teearu.

Turniiri parimaks mängijaks tunnistati võistjanaiskonnast Laura Turba.

Tänus võõrustajale Tartu Kutsehariduskeskusele ja kohtunikele!

 

TULEMUSED

 

Jätkame meie ülevaadet noormeeste finaaliga, mis leidis aset 14 novembril Pärnu Pauluse spordihallis. Alagruppidest olid ennast finaali mänginud Pärnumaa Kutsehariduskeskus, Tallinna Tööstushariduskeskus, Tartu Kutsehariduskeskus ja Tallinna Ehituskool.

Poolfinaalpaarides kohtusid esmalt Pärnumaa Kutsehariduskeskus ja Tallinna Tööstushariduskeskus. Võidu võttis mängu eeldatav favoriit Pärnu, 3:0. Teise poolfinaalis olid vastamisi Tartu Kutsehariduskeskus ja Tallinna Ehituskool. Selleski paaris võttis kindla võidu eeldatav favoriit kelleks oli Tartu Kutsehariduskeskus, 3:0. Pronksimatšis seega Tallinn ja Tallinn, ehk siis Tallinna Ehituskool ja Tallinna Tööstushariduskeskus, kes olid vastamisi ka algrupis. Seegi kord jäid peale Ehituskooli noormehed, geimidega 3:0. Igati tubli neljanda koha meeskonnas mängisid: Sander Jushkin, Ilja Volmer, Marko Palandi, Bren Andris Juurikas, Tanel, Salm, Mikael Gustavson ja Kristjan Tafenau. Võistkonda juhendas Maksim Masõmiv. Pronksmedalid Tallinna Ehituskoolile: Agu Habakuk, Sander Silm, Andre Rõhtjuk, Sander Melles, Henry Hõbe, Hendry Uuemäe. Võistkonda juhendas Ferdinand – Aivar Tõnisson. Finaalis kohtusid igipõlised rivaalis Pärnumaa Kutsehariduskeskus ja Tartu Kutsehariduskeskus. Seekord pääses maksvusele Tartlaste parem ettevalmistus ja taktika. Hõbedased autasud seekord Pärnule: Martin pekka, Rasmus Jõesaar, Andree Erm, Rasmus Keskpaik, Marcus Jundas, Kevin Kester, Daniel Russ, Kristjan Kärp, Joosep Kuslap ja Reimo Ruul. Võistkonda juhendas Mihkel Lembit. Kuldmedalid ja võidukarikas läks seekord Tartusse: Andre Arak, Andreas Junkin, Jaanis Soomer, Jakko Isup, Toomas Adli, Vasyl Farkavets, Roland Saarepuu, Martin Oja ja Vidrik Joosu. Võistkonda juhendas Timo Teearu.

Turniiri parimaks mängijaks tunnistati Andre Arak Tartu KHK meeskonnast.

Täname Pauluse spordihalli võõrustamast, Reet Parindit korraldamast ja kohtunikke! Kohtumiseni kevadel meistrivõistlustel!

TULEMUSED