Postitatud

Uusaastaturniiri 2018, teine päev!

Traditsioonilise “Uusaastaturniiri” teine päev kuulus täielikult võrkpallile. Kui eile mängiti läbi alagrupid, kus oli võimalus libastuda ja seda ka heastada, siis tänases play off mängudes enam eksimisruumi polnud.

Päeva esimeses poolfinaalis kell 09.30, tuli väljakule tulla Tartu Kutsehariduskeskusel, kes jäi eile oma alagrupis teiseks ning uustulnukal Räpina Aianduskoolil, kes oma alagrupi eile võitis. Räpina ei suutnud paraku eilsel tasemel mängu näidata ning kindlama käega olid täna ka Tartlased. Mõlemas geimis 25:11 seisuga edenesid finaali Tartlased. Teises poolfinaalis tuli väljakule tulla võõrustajatel, kes olid eile oma alagrupis teised ning eile alagrupid Tartu alistanud Haapalu Kutsehariduskeskus. Ja nii kummaline kui see ka pole jäi ka selles mängus mõlemas geimis seisuks 25:11, millega Haapsalu edenes finaali. Enne loodetavasti tuliseid kohamänge, aga pidasid oma 5-6 koha kohtumise eilsed alagruppide kolmandad Kehtna Kutsehariduskeskus ja Tallinna Ehituskool. Ja nagu tihti juhtub on just sellised mängud päeva võitluslikumad ja tasavägisemad. Esimese geimi võitis Ehituskool seisuga 25:23. Teise geimi, aga Kehtna 25:24. Seejärel saime näha turniiri ainsat nö kolmandat geimi, kus mängiti senimaani, kui üks võistkondadest saavutab 2 punktilise edu. Mängu jätkus seisuni 4:2, mille tulemusel kuulus 5 koha karikas Tallinlastele ja 6. koha karikas Kehtna võistkonnale. Selgituseks veidi ka mängusüsteemist. Korraga pidi platsil olema 3 meest ja 3 naist, mängiti 2 geimi 25 punktini ja lõpuks loeti kokku alagruppides võidetud ja kaotatud geimid jne. Ja oligi kord heidelda pronksmedalite eest. Vastakutti siis võõrustajad Viljandist ja Räpina võistkond. Mängu oli, aga mõlemas geimis võttis sedapuhku oma Viljandi Kutseõppekeskus 25:9 ja 25:15 ning neile turniiri pronksmedalid. Räpina Aianduskooli debüüt lõppes võitlusliku neljanda kohaga. Ja turniiri lõppakord, suur finaal Tartu ja Haapsalu. Ehk siis eilse alagrupimängu kordus. Kui eile suutis Haapsalu Tartlasi üllatada ja olla paremad, siis täna olid kindlamad Tartlased. Lihtsalt midagi ei saadud ja ei antud, kuid Haapsalul tuli geimides alla vanduda 25:17 ja 25:18. Hõbemedalid seega Haapsalu Kutsehariduskeskusele ja kuldsed Tartu Kutsehariduskeskusele.

Uusaastaturniir_vorkpall_tulemused_04.01.18Viljandi

Mida kokkuvõtteks öelda. Usun et pettuma ei pidanud keegi. Kaks päeva heade kolleegidega sportida, veidi lõõgastuda, oli sõbralikku võitlust ja kirge. Tore et Räpina Aianduskool tuli ja loodetavasti saab see nii ka edaspidi olema. Loodame et meie “Uusaastaturniiri” väed täienevad järgmisel aastal veelgi. Nagu kaks päeva näitas pole sportlik saavutus siin esmatähtis, vaid mõnus olemine koos kolleegidega alustamaks uut kalendriaastat. Rõõm oli näha ka mõnda koolijuhti kas võistlemas või kaasa elamas. Loodetavasti ja usutavasti täienevad meie read ka selles osakonnas ja saame järgmisel aastal ka selles kategoorias mõõtu võtta.

Täname Viljandi Kutseõppekeskust, tema direktorit Tarmo Loodust ja peakorraldajat Mati Vallit. Samuti täname kohtunikke ja Viljandi Kesklinna kooli, kelle suurepärases saalis mängud peeti. Täname Viljandi kokkasid ja teenindajaid suurepärase eilse õhtu eest.

Sportlikku ja tervislikku ning emotisooniderohket uut aastat 2018!