Postitatud

Suveuniversiaad Taipeis 2017_5 päev (22.08.17)

Tänane päev algas kultuurselt, kell 08.30 startisime väikesele kultuurieksusioonile. Hakatuseks külastasime hoonet nimega Taipei101. Ja see pole mingi niisama maja, vaid maaailma kõrguselt 2 maja, millel kõrgust 508 meetrit. Miks 101 – kohalike arusaama järgi toob see number õnne, rikkust ja tagab hea õnne kõikides tegemistes. Seejärel külastasime Taiwani, kuid olles poliitiliselt korrektne, Hiina Taipei rahvuslikku kunstimuuseumi. Mida võib ilmselt võrrelda veid meie Tartus asuva Eesti Rahvamuuseumiga. Kohalik muuseum on küll veidi väiksem, aga igati kaasaegne ja tehnoloogiliselt arenenud, nagu sellele riigile kohane. Siia muuseumi opn kogutud kõik selle rahva, või paljud, kunstivarad. Muuseum on ääretult populaarne nii turistide seas, kui ka kohalike seas. Tuletame siinkohal meelde, et Taiwan on pindalalt veidi väiksem kui Eesti, kuid elab siin riigis 23 miljonit inimest. Sealhulgas Taipeis ca 7 miljonit. Üürikese ajaga millal me muuseumis olime, saime näha ja kuulda vaid killukest selle rahva ajalugu.

Homme saab alguse kergejõustiku võistlus ja korvpalluritel on mäng Argentiinaga. Argentiina on USA  järel kindlasti faforiit edasipääsule esimesse tabelipoolde. Võidu Argentiina üle tooks keskmise suurusega ime, aga miks mitte ei võiks see ime sündida just homme.

Ilm on Taipeis viimastel päevadel heitlik, oleme saanud nii vihmasabinaid, mis on küll üürikesed ja annavad leevendust kuumale, kui ka tugevat tuult. Rannikul anti eile ka tsunaami hoiatus, sisemaale sedapuhku tsunaami nimeline pahalane loodetavasti ei jõua.

http://sport.delfi.ee/news/tennis/eesti/delfi-taipeis-eesti-tennisemangija-voitis-universiaadil-60-60?id=79262886