Postitatud

Suveuniversiaad Taipeis 2017 – 6. päev (23.08.17)

Tervitusi Taiwanist.

Kui Universiaad on alanud meie delegatsioonile nukralt, ses mõttes et pole ühtegi medalit ja seni parim koht on vehklejate 9  koht, siis täna saabus rõõm ka meie õuele.

Meeste Judo absoluutkaalus saavutas Juhan Mettis hõbedase medali.

Meeste kõrgushüppes jõudis lõppvõistlusele ka Tallinna Tööstushariduskeskuse tudeng Kristjan Tafenau, kelle finaalvõistlus toimub ülehomme. Algselt pidid toimuma eeljooksud ka meeste 3000 meetri takistusjooksus, kus osaleb ka sellel korral, kaks aastat tagasi Gwangjust hõbemedali koju toonud Kaur Kivistik. Kuna võistlejaid saabus kohale vähem kui ülesantud, siis toimub finaal ja seda 26 augustil.

Taifuun jõudis ka meile lähemale ja tegi esimesed takistused ka neile kellel oli kavas täna koduteele asuda. Hong-Kongi lennujaamast ei väljunud hommikupoole lennud. Loodetavasti taifuun leebub ja kõik toimib edasapidi plaanipäraselt.

Homme 25 vastu 25 augusti on see päev, kus kogu Eesti delegatsioon 100 inimese ringis on Universiaadil kohapeal. Siis juba hakkab liikumine kodu poole, neil kellel võistlused läbi.

Suurvõistlustega käib kaasas ka igasugu nänni soetamine, märkide vahetamine jne. Seekord on osutunud omaette spordialaks Universiaadi maskoti Bravo nimelisise Taiwani karu soetamine. Iga suurvõistluse juurde käib ka tunnuslaul. Siia lõpetuseks Taipei Universiaadi lugu.