Postitatud

SUUR VÕRKPALLILAHING TARTUS (04.04.19)

4 aprillil võõrustas Tartu Kutsehariduskeskus meie selleaastast noormeeste võrkpallifinaali. Läbi alagruppide olid finaali jõudnud ja ka kohale tulnud võõrustajad Tartu Kutsehariduskeskusest, Tallinna Polütehnikum, Pärnumaa Kutsehariduskeskus ja Sisekaitseakadeemia Politsei ja Piirivalvekolledz. Tallinna alagrupist sai edasi kaks paremat, kes võtsid finaali kaasa omavahelise mängu. Sisekaitseakadeemia noored võitsid alagrupis Tallinna Polütehnikumi, kes nö uue tuliana samuti finaaali sai.

Päeva alustasid võõrustajad ja Tallinna PT noored. Tallinna võistkond osutas südikat vastupanu, kuid Tartlaste võim käis seekord 3:0 geimivõitusega üle. Teine mäng tõotas tulla põnevam ja seda ka oli. Sisekaitseakadeemia noomehed vormistasid 3:0 võidu Pärnumaa KHK vastu. Päeva kolmandat nängu võis tinglikult pidada kõigi eelduste järgi esikoha mänguks, kus kohtusid Tartlased ja Sisekaitseakadeemia.  Mõnevõrra üllatuslikult ei leidnud Sisekaitseakadeemia noored, kuidagi väljakul ühist keelt ja vastu tuli võtta kui 3:0 kaotus. Tallinna Polütehnikum jäi alla ka Pärnule, kellelt õnnestus “röövida” üks geim. Lõppseisuks 3:1. Polütehnikumile seega igati auväärne 4 koht (Taago Terestal, Kert Sakkeus, Eduard Tõniste, Roman Bubnov, Ken Pruul, Mark Grigorjev, Jaan Erik Joosepson, Timo Pala. Võistkonda juhendas Kõue Heintalu ja abiks oli Kalle Rea).  Enne päeva viimast mängu oli õhus võimalus, et Pärnul Tartu vastu õnnestub kaarte segada ja tekitada “surnud ring”. Selleks pidi Pärnu võitma. Mida aga ei juhtunud ja Tartlased jätkasid kindlalt ning võitsid ka Pärnut 3:0.  Kolmas koht seega Pärnumaa Kutsehariduskeskusele (Venda Pilme, Kristo Sepp, Kevin Kester, Daniel Russ, Allan Taats, Kaider Aas, Raul Viira, Sander Paks ja Devon Lopp. Võistkonda aitas nõuga õpetaja MIhkel Lembit). Hõbemedalid seega Tallinna Sisekaitseakadeemia Politsei ja Piirivalvekolledzi noormeestele (Karl Liiva, Kalr Lumi, Mark Pilin, Martin Männik, Andreas Põldaru, Kristajn Pille, Stanislav Gruzdev, Kardo Liitmäe, Erik Kortšinski, Hebdrik Ebber. Juhendaja Rein Mõnnakmäe). Eesti Kutsekoolispordi Liidu 2019 aasta meistrid seega Tartu Kutsehariduskeskus ( Vidrik Joosu, Andre Arak, Andreas Junkin, Toomas Adli, Jaanis Soomer, Jakko Isup, Mikk Kesküla, Timo Siim. Juhendaja Timo Teearu). Turniiri parimaks mängijaks valiti Mik Kesküla Tartu KHKst.

Nüüd jääb Baltimängudedele sõitva koondise peatreeneril Timo Teearul, üle kokku panna koondis. Täname kohtunikke ja Tartust võõrustamise eest.  Meie saalihooaeg saab oma lõpu järgmisel nädalal, kui 09 aprillil on korvpalli I liiga turniiri esimene päev ja seejärel 11 aprillil finaalpäev Tartus.

TULEMUSED