Posted on

Saalihoki finaal Jõgeval (27.02.2024)

On saanud traditsiooniks, et meie meistrikate hooaja esimene saalifinaal on saalihokis ja viimased aastad koduses Jõgeva Virtuse spordimajas. Nii ka seekord. Viis meeskonda Eesti eri kutsekoolidest selgitasid osavamad pallivõlurid 27. veebruaril 2024.

Mängiti kahe miinuse süsteemis ning päev oli tegus ja pingeline. Ühes mängus läks vaja võitja selgitamiseks karistusviskeid, mis on omamoodi loterii allegrii – nii juhtus mängus Tallinna Ehituskooli ja Olustvere vahel, kus normaalaeg lõppes viigiliselt 2:2 ning karistusvisete viskamises olid osavamad ja tugevama närviga Ehituskooli noored. Esimeses mänguderingis olid võidukad Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool (Karmo Silm, Evald SanderAbilon, Martin Juusu, Ron-Andri Bachmann, Kenneth Lass, Rasmus Runtal, Vilmar Mursal, Joonas Udsu ja Kert-Kristjan Peet).; Tartu Rakenduslik Kolledž VOCO ( Lauri Kaljurand, Margus Rosin, Rome-Andro Moora, Kaspar Jaan Heljand, Reimo Laks, Markus Boisen, Marcos Timmusk ja Kevin Ots, võistkonda juhendas Helger Kuusik). Tallinna Ehituskool ( Kristofer Uustalu, Jaan J.V. Ausmees, Rainer Plaser, Steven Ruus, Aron Kaljurand, Georgi Filjajev, Ats Sander Sosasepp, Henri Kerde. Võistkonda juhendas Ferdinand-Aivar Tõnisson) alustas teisest ringist ja oli seal esimeses mängus võidukas Olustvere üle. Miinusringist alustasid etteotsa rühkima Viljandi Kutseõppekeskus ( Mark Sepp, Markus Madisson, Renert, Vidder, Hendri Animägi, Stern Urbel, Kardo Tamm. Võistkonda juhendas Marko Liiva), kes paraku sai teise kaotuse ning lõpetas turniiri väärika 5. kohaga. Miinusringi järgmises voorus lõppes turniir Olustvere noorte jaoks, kes kaotasid Luua Metsanduskooli meeskonnale. Luua edenes seega miinusringi poolfinaali, kus talle tuli vastaseks plussringi poolfinaalis Tartule kaotanud Tallinna Ehituskool. Luua noorte jaoks sai turniir läbi ja autasuks III koha medalid ja karikas. Finaal oli seega plussringi poolfinaali duubel, kus ka seekord jäi peale Tartu VOCO meeskond seisuga 8:2. Ehituskoolile II koht ja VOCO tänavune meistermeeskond.

TULEMUSED

Turniiri parimaks mängijaks valiti Marcos Timmusk Tartu meeskonnast.

Suured tänud Jõgeva Spordikeskusele meid taaskord võõrustamast. Tänud Spordiklubile Tähe asjalike kohtunike Karl-Eeriku ja Gregori eest. Tänud loomulikult kõikidele osalejatele ja õpetajatele, kes noortega tegelevad. Tänud ka meie headele koostööpartneritele: