Postitatud

Neidude korvpallifinaal Suvepealinnas (02.04.2019)

Teisipäeval 2 aprillil sai teoks meie selle aasta meistrivõistluste neidude korvpalliturniir. On olnud aastaid, kus on turniir sootuks ära jäänud osalejate puudumise või vähesuse tõttu. Eks olukord kajastab tegelikult naiste korvpalli seisu Eestis tervikuna. Sedapuhku tuleb tunnustada osalemise ja naiste korvpalli elus hoidmise eest Pärnumaa Kutsehariduskeskust, Tartu Kutsehariduskeskust ja Tallinna Ehituskooli.

Koduses Pärnu Pauluse klubi hallis alustasid mängupäeva võõrustajad ja Tallinna Ehituskooli neiud. Suhteliselt korvidevaese mängu võitsid Pärnumaa KHK neiud 49:17 seisuga. Päeva teises mängus kohtusid Tallinna Ehituskooli neiud ja Tartu Kutsehariduskeskuse neiud. Tartlased Tallinlastele sedapuhku palju võimalusi ei jätnud ning lõpuvile kõlades olid tablool numbrid 44: 22. Tallinna Ehituskooli südikale naiskonnale seega pronks medalid ( Teele Raja, Karina Veersalu, Gerda Kangur, Miia Narusk, Kadri-Ann Valge, Siret Aidama ja Dona-Ly Sinimeri). Mõnevõrra etteaimaimatavalt otsustati kuldmedalite saatud päeva viimases mängus Pärnu ja Tartu vahel. Pärnumaa KHK naiskond oli ka seekord oma vastasest üle numbritega 48:27 ning jättis võidu koju, üle pikkade aastate. Hõbemedalisse panustasid Tartu poole pealt ( Kerttu Opivalova, Joana Taalbeerg, Geidi Muruaas, Valeria Lokteva, Laura Kramp, Marje Miiter ja Liiu Kruusla. Võistkonda juhendas Helina Esnar). Kuldmedalid seega Pärnumaa Kutsehariduskeskuse naiskonnale (Maris Mitt, Karin Lääts, Laura Jõgi, Jane Tael, Margit Leist, Meeli Kaasikoja ja Angela Krimm. Võistkonda juhendas Reet Parind). Turniiri parimaks mängijaks tunnistati Karin Lääts Pärnu naiskonnast!

Täname ka Pauluse klubi ja spordihalli peret ning kohtunikke!

Nüüd on treeneritel ülesanne kokku panna 9-11 mai Kaunases toimuvate Baltimängude koondis.

Meie järgmine finaal toimub juba neljapäeval 4 aprillil Tartus, kus võitjad selgitavad noormehed võrkpallifinaalturniiril ja seejärel lõpetavad saalihooaja  korvpallurid I liiga noormehed, 09 aprillil Vinnis ja 11 aprillil Tartus.

TULEMUSED

https://parnu.postimees.ee/6560554/kutsekooli-korvpallineiud-tulid-eesti-meistriks