Posted on

Meistrivõistlused 2021 suusatamises

Kenal päikesepaistelisel 26 veebruaril 2021 toimusid Lähte suusaradadel Eesti Akadeemilise Spordiliidu läbiviidud meistrivõistlused murdmaasuusatamises. Mille raames selgitasime esmakordselt välja ka kutsekoolide meistrid. Naised sõitsid 5 kilomeetrit vabatehnikas, mehed 10 eraldistardist. Lisaks toimus põnev ja huvitavas formaadis teatesõit 3×2 km x1 km, kus võistkonnas oli üks naine ja kaks meest.

Eelregistreerimise põhjal oli ülesse antud kolm meie suusatajat, meeste 10 kilomeetri vabatehnikas distantsile. Starti jõudis nendest kaks noormeest, kes ka 10 kilomeetrit mitte kõige kergemal rajal ka lõpetasid. Kutsekoolide meistriks krooniti Karl Erik Saareots Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolist. Teisele kohale platseerus Rasmus Jõesaar Pärnumaa Kutsehariduskeskusest.

Tänud noormeestele ja kehalise kasvatuse õpetajatele, et hoolimata keerulistest aegadest osa võtsite ja uue võistlusala meie meistrikate kaardile tõite.

Koos EASLiga planeeritud sisekeregejõustik on edasi lükatud, või õigemini asendatud mai kuus toimuva välikergejõustikuga. Loodetavasti lubavad olud, siis juba kõikidel soovijatel osaleda. Sellel võistlusel on võimalus täita ka Universiaadi normatiive.