Posted on

Korvpalliturniiri lõppvaatus (09.04 Vinni ja 11.04 Tartu)

Meie kevadhooaja nö saalialad said oma lõppvaatuse korvpalli I liiga finaaliga teisipäeval veidi talvisevõitu Vinni saalis ja neljapäeval 11 aprillil, Tartu Kutsehariduskeskuse saalis. registreerunud oli 4 võistkonda (Rakvere Ametikool, Viljandi Kutseõppekeskus, Tartu Kutsehariduskeskus ja Tallinna Ehituskool) ning selle teadmisega asusid võistkonnad teisipäeval ka Lääne-Virumaale Vinni poole ka teele. Paraku ei lähe asjad nii nagu peaks ja Vinni jõudsid Rakvere, Tallinna Ehituskool ja Tartu.

Esimesel finaali päeval toimus seega üks mäng Rakvere ja Tallinna Ehituskooli vahel. Kodusaalis olid Rakvere kossumehed ilmselgelt paremad ning võtsid võidu 110:48. Rakvere poolelt oli üle platsi mees Virmo Tammemägi 28 punktiga. Neljapäeval Tartus olid avamängus vastakutti potentsiaalses esikoha mängus Tartu ja Rakvere. teise veerandaja keskpaigaks oli Tartu mänginud sisse 20 punktise edumaa ja tundus et sellega on asjad tehtud. Nii arvasid ilmselt ka Taru noormehed ise. Eriarvamusel olid seevastu aga Rakvere Ametikooli mehed ning poolajaks oli Tartlaste edu vaid 5 punkti 45:40. Kolmandal veerandajal rakvere hoogf kasvas ja otsustavaks see saigi, Kolmanda veerandaja võitis Rakvere 22:10. Mängu lõpus oli Tartus veel võimalusi, aga Rakvere võttis ikkagi oma ja võitsis põneva mängu 77:71. Võitjate poolel oli üleplatsimees taas Virmo Tammemägi 29 punktiga, kusjuures nendest 7 tabavat kolmepunktiviset. Üldse viskas Rakvere mängust sisse 14 ! kolmepunktiviset Tartu 6 vastu. Tuleb tõdeda et korvpalli on korvi viskamise mäng. Rakvere poole pealt toetas 27 punktiga veel Magnar Martins, kes valiti turniiri lõpus ka MVPks. Tartu poole pealt olid resultatiivsemad Risto Nõmm 21 punktiga ja Tõnis Helm 14 punktiga.  Meistritiitli võitis seega Rakvere Ametikool ( Magnar Martins, Martti Pilli, Virmo tammemägi, Ingmar Toomejõe, Remi Ott, Janno Esto ja Gervin Põld. Juhendaja Vello Akel). Turniiri viimases mängus oli seega saadaval veel II ja III koht. Tallinna Ehituskool osutas südi vastupanu Tartule, kuid pikem pink ja kindlam tegutsemine tõi võidu ja hõbemedalid Tartlastele 71:48 lõppskooriga ( Kermo Pärn, Kaspar Lindmets, Ants Jõesaar, Marko Piiri, Raiko-Madis Kivistik, Risto Nõmm, Carl Marcos Kangro, Tõnis Helm, Tõeleid Liira ja Kevin Zirna. Juhendaja Roland Olesk). Igati teenitud pronksmedalid seega Tallinna Ehituskooli võistkonnale ( Georg Kuuspalu, Rico Lees, Agu Habakuk, Sander Silm, Tanel Vilks, Markkus Sestverk, Kevin Aron Ilves, Hendry Uuemäe, Tristen Laansalu ja Kauri Veskioja. Juhendaja Ferdinand-Aivar Tõnisson.) Veidi veel numbrimaagiat – Tallinna Ehituskool viskas mõlemas mängus 48 punkti, Tartu jällegi 71 punkti! Nüüd jääb Baltimängudele sõitva koondise treeneritel arutada keda mängima kutsuda, et teha korralik turniir Eesti eest Leedus Kaunases 9-11 mai Arvidas Sabonise korvpallikooli saalis.

Täname turniiri võõrustajaid ja kohtunikke!