Posted on

Karikavõistluste meeste volle finaalid Tartus (08.12.2022)

Meie sügishooaeg, kiire nagu ikka, hakkab lõpusirgele jõudma. Tartu Rakenduslikus Kolledžis (VOCO-s) toimusid meeste võrkpakkuturniiri finaalmängud. Rõõm on taas tõdeda, et noored Ukrainast on kenasti sulandunud ka meie liikumisharrastusse ja huvitegevustesse. Kindlasti aitab selline toetus ja kaasmaine ka neil raskeid aegu kodust eemal üle elada.

Alagruppides olid teistest veidi paremad ja finaali pääsesid:

Tallinna Ehtisukool (Martti Neidla, Hugo Kristjan Hansen, Henri Kerde, Steven Ruus, Jaan Erik Jundas, Timothy Pruual, Tristan Toomas Uba, Fred Orusalu, Daniel Kala. Juhendaja Ferdinand-Aivar Tõnisson).

Tallinna Lasnamäe Mehaanikakool ( Riko Ilumäe, Illia Kruchuk, Maksym Matviienko, Artjom Nefjodov, Evgeni Seledtsov, Richard Silm, Andrii Yanitskyi, Dmytro Zadorozhnyi, Aleksandr Martoštšenko. Juhendaja Karl Kera).

Võõrustajad Tartu Rakenduslik Kolledž ( Henrich Tuvik, Franco Taaber, Evgeni Novikov, Rasmus Novoseltsev, Raigo Raamat, Kristo Tarasov, Karl Kikas, Marten Uiboupin, Marken Tisler. Juhendaja Vidrik Joosu).

Pärnumaa Kutsehariduskeskus ( Darek Vahemets, Endnri Sutt, Marius Tornijainen, Markus Laarents, Kristjan Vesingi, Karl Tšekmarjov, Kaur Timusk, Kristo Rammulüüs, Märt Veelaid, Romek Grossman. Juhendaja Rein Semenov).

Viljandi Kutseõppekeskus ( Oskar Härmaste, Simon Teiss, Mairo Maalinn, Kevin Vahter, Kenny Vahter, Reimo Reiska, Jan Ragnar Rüütel, Christofer Ader, Jasper Tõnisson. Juhendajad Anneli Taresaar ja Marko Liiva.

Alagrupist tulid võiduga finaalturniirile Tallinna EK Lasnamäe üle (3:1) ja Viljandi Pärnumaa üle (3:2). Mängiti kahe miinuse süsteemis. Päeva esimeses mängus olid vastamisi Tartu ja Tallinna Ehtisukooli meeskonnad. Tartul oli kvaliteeti enam ja neile võit. Seejärel miinusringis kordus alagrupi vaatus. Tallinna Ehtistkool ja Lasnamäe. Seekord võttis Lasnamäe revanši. Tallinna Ehituskooli noortele seega 5. koht karikavõistlustel. Plussringi poolfinaalis kohtusid Viljandi ja Tartu. Hõredama koosseisuga Viljandi Tartule seekord vastu ei saanud ning Tartu edenes finaali, kus jäi ootama miinusringi võitjat. Miinusringis kohtusidki äsja Ehituskooli võitnud Lasnamäe ja Pärnumaa. Pärnu oli parem. Miinusringi parimale langeb reeglina ka suurem mängukoormus nii ka Pärnuga, kes teel finaali alistas veel Viljandi noored. Tallinna Lasnamäe Mehaanikakoolile 4. koht ja Viljandi Kutseõppekeskusele 3. koht. Suures finaalis seegas Tartu VOCO ja Pärnumaa Kutsehariduskeskus. Tõelise finaali meeleolu lõid saalis Tartu poolehoidjad. Pärnu noortel jaksu veel üheks suureks pingutuseks ei jätkunud ning peale südikat heitlust tuli Tartule alla vanduda. Seekord igipõliste rivaalide kohtumises võitjakarikas ja kuldmedalid Tartule ja väärikas 2. koht Pärnumaa Kutsehariduskeskusele.

Turniiri parimaks mängijaks valiti: Henrich Tuvik (VOCO)

08.12.22_TULEMUSED_VP_M_FINAAL_Tartus

Oli äraütlemata lahe võrkpallipäev lumises Tartus. Võrkpall ongi võrratu! Täname korraldajaid, kohtunikke, osalejaid ja juhendajaid ja koolijuhte, kes võimaldavad oma koolides tegeleda noortel sportimisega. Meie sügishooaeg saab oma lõpu 13. detsembril, kui Tartu võõrustab saalijalgpalli paremaid finaalturniiril. Seejärel verivorstid, hapukapsas ja kõik muud jutud! Ning üsna pea algab ka meistrivõistluste hooaeg.

Suured tänud ka toetajatele

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga