Posted on

Karikavõistluste kossufinaal Pärnus (29.11.2022)

Meie sellesügise karikavõistluste finaalid on täies hoos. 29. novembril 2022, oli kodune Pärnu Pauluse spordihall taaskord võõrustamas meie kossu finaali.

Finaali olid ennast mänginud Pärnumaa Kutsehariduskeskus (Sten Markus Maripuu, Mario-Maxim Rand, Mihkel-Mattias Lõhmus, Viktor Vlassenko, Alex Vlassenko, Andero Polberg, Henri Pärn ja Karl Kivisto. Võistkonda juhendasid Reet Parind ja Reine Semenov), Tallinna Ehituskool ( Jaan J.V.Ausmees, Ats Sander Sosasepp, Robin Jaanits, Steven Ruus, Aron Kaljurand, Jan-Jasper Arumäe, Sten-Erik Pillart, Tristan Toomas Uba, Daniel Kala, Alan Sassi. Võistkonda juhendas Ferdinand-Aivar Tõnisson), Tartu Rakenduslik Kolledž VOCO ( Kevin Noortoots, Marten Savva, Marko Pokk, Jüri Ušakov, Karl Kristjan Kajak, Kevin Põder, David Vare, Martin Vislapuu, Andre Pärn, Rador Undrus, Denin-Tinito Tuvikene, Kaur Kõva. Võistkonda juhendas Roland Olesk) ja Rakvere Ametikool (Kevin Põldver, Tivo-Theven Allmäe, Georgi Švedov, Joel Reinol, Kristo Saage, Mykhailo Kucheriavyi, Nikita Avdusenko. Võistkond ajuhendas Vello Akel).

Esimeses poolfinaalis kohtusid Tartlased ja Pärnumaa noored. Pärnu osutas südikat vastupanu, kuid Tartlaste ühtlasem pink ja kvaliteetsen mänguoskus tõi lõpuks võidu 46:265 ja finaali koha.

KP_protokoll_VOCO-PKHK_29.11.22

Teises poolfinaalis kohtusid Tallinna Ehituskool ja Rakvere Ametikool. Rõõm on näha, et meie võistlustest saavad osa ja oma meelisharrastusega tegeleda, olude sunnil siin elavad Ukraina noored. Rakvere meeskonnas oli neid kaks Mykailo ja Nikita. Tuleb kohe öelda, et tegemist oli tõhusate mängumeestega. Lisaks oli rõõm näha platsil oma eeskujuga ja mänguga innustamas võib öelda et ikka legendi – Kristo Saaget. Selliste meeste kohalolek näitab et õpitakse igas vanuses ja ja et kutsekooli sport elab täiega. Aga kui mängust rääkida, siis olid Ehituskoolil omad võimalused, kuid kogemus ja õigel hetkel õigete asjade tegemine tõi võidu Rakverele 79:65.

KP_protokoll_RAK-TEK_22.11.22

Pronksmedali mängus kordus juba alagrupis nähtu, ehk Pärnumaa KHK ja Tallinna EK vastasseis. Ja seekordki jäi peale, korvidevaeses mängus Tallinna Ehituskool ja tasuks kolmanda koha karikas ja pronksmedalid.

KP_protokoll_TEK-PKHK_22.11.22

Finaal taaskord igipõliste rivaalide Tartu ja Rakvere vahel. Seekord oli Rakverel, oskusi ja kvaliteeti rohkem ning selle aasta võidukarikas ja kuldmedalid Rakvere Ametikoolile.

KP_protokoll_RAK-VOCO_22.11.22

Turniiri parimaks mängijaks valiti Rakvere Ametikooli mängumees Mykhailo Kucheriavyi. Esmakordselt läheb see tiitel ja ka medal Eestist väljapoole. Kahju vaid, et selle põhjus on niivõrd kurb ja ebaõiglane.

29.11.22_KV2022_TULEMUSED_KP_FINAAL_Pärnu

Suured tänud alati lahkele Pärnu Pauluse spordihalli perele. Reet Parindile korraldamise eest, kõikidele võistkondadele ja juhendajatele ning kohtunikele. Kohtumiseni kevadel meistrivõistlustel!

Tänud ka meie heale toetajale:

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga