Posted on

Karikavõistluste segavolle finaal Tartus (23.11.2022)

Täna toimus meie sügishooaja esimene finaalturniir. Segavõrkpalliturniiril oli aeg selgitada parimad. Segavõrkpalliturniir annab võimaluse panna võistkond välja ka nendelk koolidel, kus napib terve võistkonna jaoks neidusid või ka noormehi.

Finaali olid Tartusse jõudnud Tallinna Ehituskool (Johanna-K.Hanson, Kamill Kruutmann, Kelly Kallas, Alisa Žibrova, Martti Neidla, Henri Kerde, Steven Ruus, Hugo Kristjan Hansen ja Tristan Toomas Uba. Võistkonda juhendas õpetaja Ferdinand-Aivar Tõnisson. Pärnumaa Kutsehariduskeskus ( Triinu Siniroht, Biret Põldaru, Birgit Põldaru, Mirtel Pedask, Darek Vahemets, Endri Sutt, Marius Tornijainen, Markus Laanet, Kristjan Vesingi ja Kristo Rammulüüs. Võistkonda juhendasid Rein Semenov ja Reet Parind. Ning võõrustajad Tartu Rakenduslikust Kolledžist (Henrich Tuvik, Franco Taaber, Evgeni Novikov, Rasmus Novoseltsev, Diana-Ly Erik, Eliise Saago, Eva-Liisa Harjo, Elery Kilter, Teivi Demant, Keili Jaasi. Võistkonda juhendas Vidrik Joosu).

Päeva esimeses mängus olid vastakuti VOCO noored ja Tallinna Ehituskooli võistkond. Tartu oli mänguks paremini valmis ja võttis võidu 3:0 geimidega. Seejärel tuli Ehituskooli võistkonnal mängida Pärnuga. Ehituskool ei andnud midagi kergelt, kuid Pärnu oli parem ja tasuks võit 3:0. Tallinna Ehituskoolile seega turniiri III koht. Turniiri viimases mängus selgitati karikavõitja. VOCO ja Pärnumaa Kutsehariduskeskuse noorte vahel. Pärnu sai alguses paremini minema ja võitis kaks esimest geimi. Kolmandas geimis sai Tartu paremini toimima oma kaitsemängu. Otsustavatel hetkedel toodi ülesse mitu head palli ja seeläbi tõusis ka enesekindlus. Kolmas geim Tartule. Neljandas geimis tundus, et Tartu lähebki oma teed, kuid geimi lõpus leidis Pärnu korraks taas oma mängu. Aga Tartu edu oli siiski liiga suur ja Tartu võttis ka neljanda geimi 25: 21. Viiendas geimis oli Tartu kerges eduseisus algusest peale. Otsustav geim Tartule 15:10 ja võidukarikas jäi seekord koju. Pärnumaa Kutsehariduskeskusele seega igati väärt hõbemedalid. Tuleb ära märkida, et oma osa Tartu võidus oli kindlasti ka publikul, kes elas omadele häälekalt kaasa. Ja kui turniiri lõpus tuleb kooli direktor (Raini Jõks) aitäh ilusa turniiri eest ütlema, siis ongi päev korda läinud.

Tänud osalejatele, juhendajatele, kohtunikele ja korraldajale. Meie järgmine finaal on juba 29. novembril kui Pärnu Pauluse Spordihallis selgitatakse meeste korvpalli osavamad võistkonnad ja karikavõitja.